برگزاری نخستین جلسه هیأت مدیره «مجمع خیّرین کشور» با تقدیر وزیر دادگستری + فیلم
گام متبرک اول

برگزاری نخستین جلسه هیأت مدیره «مجمع خیّرین کشور» با تقدیر وزیر دادگستری + فیلم

برگزاری نخستین جلسه هیأت مدیره «مجمع خیّرین کشور» با تقدیر وزیر دادگستری خیّرین این مجمع برای سرعت‌ عمل‌شان در محرومیت‌زدایی  همراه شد

نخستین جلسه مجمع خیّرین کشور امروز ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ متبرک به حضور مردی از جنس دفاع مقدس شد. همه اهالی جبهه و جنگ او را به نام محمدعلی کلی می‌شناسند. مردی اهل افغانستان که از نخستین روز جنگ برای دفاع از آرمان‌های امام  انقلاب به خط مقدم رفت و ۹ سال پس از جنگ نیز در همان مناطق مشغول خدمت بود. ۱۷ سال حضور مستمر او در مناطق جنگی و مرزهای ایران از او شخصیتی منحصر بفرد ساخته است. در زمان جنگ با هر وسیله‌ای به یاری رزمندگان اسلام می‌شتافت و پس از آن نیز در شناسایی به گروه‌های تفحص یاری می‌رساند. اما وجود یک تومور در مغز محمدعلی کلی، باعث شده او بینایی‌اش را از دست دهد. حالا همسرش کارگر یک نانوایی  است و با درآمد ۲۵۰ هزار تومان در ماه با ۶ سر عائله زندگی می‌گذارند. این اطلاعات را وزیر محترم دادگستری از برنامه هم‌قصه صدا و سیما دریافت می‌کند و در جمع معاونین خود مساله را طرح می‌کنند. با در جریان گرفتن مهندس بوربور به عنوان معاون وزارت دادگشتری و رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور، امروز صبح در اولین جلسه هیأت مدیره مجمع مساله طرح می‌شود و حاج علی روحی تعهد می‌کند منزلی را با اثاثیه در محله امیراتابک در اختیار محمدعلی کلی قرار دهد. حاج اکبر ابراهیمی نیز زیر پوشش قراردادن خانواده محمدعلی کلی ایرانی را به عهده می‌گیرد. بدین گونه، نخستین جلسه مجمع خیّرین کشور با گامی بلند برای ادای احترام از رزمندگان دفاع مقدس برگزار می‌شود. 

در قسمتی از جلسه هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور قرار شد پس از شروع فعالیت‌ها و شناسایی راهکارها جهت تاسیس دفاتر استانی مجمع در  شروع سال آینده اقدام شود.   

در ادامه اعضای هیأت مدیره مجمع با حضور در دفتر حجت‌الاسلام و المسلمین پورمحمدی، احکام خود را از دست ایشان دریافت کردند. وزیر محترم دادگستری در این جلسه گفتند مساله محمدعلی کلی را در جلسه هیأت دولت مطرح کردیم و قرار شد مشکلات هویتی ایشان را سریعا حل کنیم و به زودی برای ایشان و خانواده محترمشان به پاس زحماتی که برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کشیده‌اند، شناسنامه ایرانی صادر شود. ایشان سپس از اعضای مجمع خیّرین کشور به جهت سرعت عمل‌شان برای رفع نیازهای این رزمنده مخلص تشکر کردند. 

گزارش هم قصه از جلسه مجمع خیرین کشوز در حضور وزیر محترم دادگستری برای حل مشکلات محمدعلی کلی

اخبار

مجمع خیّرین کشور مأمور تشکیل «مجمع ملی خانواده» شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور حکمی، مجمع خیّرین کشور را مأمور تشکیل مجمع ملی خیّرین ازدواج و خانواده به منظور ترویج و تسهیل امر ازدواج جوانان کرد.

۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳

مجمع خیرین ساماندهی و تمرکز مجامع مرتبط با ترویج ازدواج را انجام می‌دهد

رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور گفت: مقرر شده مجمع خیّران کشور با حمایت سازمان اجتماعی وزارت کشور کار ساماندهی و تمرکز مجامع و مؤسسات مرتبط با حوزه ترویج ازدواج جوانان را انجام دهد.

۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث اعطا شد

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث را آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری، تولیت آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اعطا کرد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴

اعضای هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور معرفی شدند

دومین مجمع عمومی مجمع خیّرین کشور صبح امروز (پنجشنبه 15 شهریورماه) با حضور اکثریت اعضا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴