گسترش تفکر خیّری با همکاری مجمع و شبکه یک سیما
 نخستین نشست مجمع خیّرین کشور و شبکه اول سیما برگزار شد

گسترش تفکر خیّری با همکاری مجمع و شبکه یک سیما

نخستین جلسه هم‌اندیشی و هماهنگی مجمع خیّرین کشور با مدیران شبکه یک سیما روز هشتم مرداد ۱۳۹۶ برگزار شد. در این نشست آقایان شریعت‌پناهی مدیر گروه اجتماعی شبکه یک سیما، هنرور، شریفی و حسین خانی  تهیه‌کنندگان برنامه‌های «صبح بخیر ایران، خانواده و فرمول یک» حضور داشتند و نقطه‌نظرات مختلف خود درباره برنامه‌سازی را با اعضای مجمع خیّرین کشور در میان گذاشتند.

در این جلسه دکتر رحماندوست مدیرعامل مجمع خیّرین کشور ضمن بیان اینکه مجمع خیّرین کشور در سال ۱۳۹۵ با گردهمایی ۸ بنیاد نیکوکاری، ۸ جامعه خیّری و ۳ دانشگاه و ۱۷ شخصیت حقیقی خیّر شاخص کشور تشکیل شده است، هدف اصلی این مجمع را ایجاد هماهنگی بین مجامع مختلف خیّری در مواقع اضطرار و توزیع عادلانه کمک‌های خیّری در گستره ایران اسلامی عنوان کرد. رحماندوست برنامه‌های پیش روی مجمع خیّرین کشور را اینگونه بیان کرد: «استفاده از ظرفیت خیّری اصناف و مساجد از اهداف تعریف شده  این مجمع است. اگر ما بتوانیم این تفکر را در جامعه همه‌گیر کنیم که برای انجام کار خیر، مهم‌ترین مساله میل به نوع دوستی است، در واقع مهم‌ترین گام را در توسعه فرهنگ خیّری برداشته‌ایم. هدف ما از تعامل با صدا و سیما، اعتقاد ما به تاثیر رسانه در توانایی گسترش تفکرات مختلف است. ما در مجمع اقداماتی انجام داده‌ایم و دورنمایی داریم. رسیدن به اهداف ترسیم شده ما با همراهی عوامل رسانه ملی و دغدغه‌مندان مسائل خیّری در حوزه تولیدات تلویزیونی ممکن‌تر خواهد بود.»

در ادامه این نشست آقای شریعت‌پناهی مدیر گروه اجتماعی شبکه یک سیما نیز ضمن ذکر نمونه‌هایی از ارتباط شبکه یک سیما با خیّرین گفت: «ما همواره تعامل خوبی با خیّرین داشته‌ایم اما همانگونه که در صحبت‌های شما و اهداف‌تان هم پیداست، تصمیم داریم با تولید محتوای جذاب نگاهی جدید به مساله خیّرین داشته باشیم. ما در طول سال‌های گذشته همواره به صورت موضوعی و مقطعی مهمانان خیّر در برنامه‌های مختلف داشتیم اما بنا داریم ضمن تعامل با مجمع خیّرین کشور این تعامل را هدفمند کنیم. وقتی هدف‌مان مشخص باشد و نیّت، خیّرسازی در سطح کلان باشد، نوع تولید محتوا هم تغییر خواهد کرد. با توجه به همین تفکر است که امروز همراه من سه تن از تهیه‌کنندگان بهترین و پرمخاطب‌ترین برنامه‌های شبکه یک حضور دارند.»

در ادامه این جلسه که نخستین نشست مشترک مجمع و شبکه یک سیما بود، طرفین بر لزوم تعیین نقاط مشترک، هماهنگ‌سازی، انتخاب محتوا، تولید و موضوعات اساسی بحث کردند. 

حسن حمزه‌زاده مدیر روابط عمومی مجمع خیّرین کشور در ادامه ضمن بیان کارنامه فعالیت‌های روابط عمومی مجمع گفت: «یکی از نکات مهم مجمع خیّرین کشور این است که لزوم مستندسازی جهت انتقال مفهوم خیّری، ضبط و بسط اندیشه آن احساس شده است. کار فرهنگی با توجه به نوع نگاه مهندس حبیب‌الله بوربور به عنوان زعیم فعالیت‌های خیّری تقدیر از خیّرین ضمن روایت منجر به تبلیغ خیر است. ما در مدت فعالیت مجمع خیّرین کشور و حتی پیش از آن مجلدهای مختلفی درباره زندگی‌نامه خیّرین و مجلاتی درباره فعالیت‌های نیکوکارانه در کشور منتشر کرده‌ایم. مجلات مهربانان و هزاربرگ و نیز مجموعه کتاب‌های جلوه‌های عشق و ایثار از این دست هستند. اما هدف از بیان این تجربیات نوع شناختی است که روابط عمومی از خیّرین دارد و می‌تواند در تولید محتوا و حتی معرفی ایشان با شبکه یک تعامل داشته باشد. ما ایده‌هایی داریم که یقینا برای رسیدن به نقطات شفاف‌تر و نتایج دقیق‌تر، نیاز به جلسات بیشتر و شناخت امکانات شما و نوع تعامل‌مان دارد.»

این نشست در هفته‌های آینده با هدف برنامه‌ریزی دقیق‌تر و انجام مذاکرات جزئی‌تر دنبال خواهد شد.

اخبار

مجمع خیّرین کشور مأمور تشکیل «مجمع ملی خانواده» شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور حکمی، مجمع خیّرین کشور را مأمور تشکیل مجمع ملی خیّرین ازدواج و خانواده به منظور ترویج و تسهیل امر ازدواج جوانان کرد.

۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳

مجمع خیرین ساماندهی و تمرکز مجامع مرتبط با ترویج ازدواج را انجام می‌دهد

رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور گفت: مقرر شده مجمع خیّران کشور با حمایت سازمان اجتماعی وزارت کشور کار ساماندهی و تمرکز مجامع و مؤسسات مرتبط با حوزه ترویج ازدواج جوانان را انجام دهد.

۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث اعطا شد

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث را آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری، تولیت آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اعطا کرد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴

اعضای هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور معرفی شدند

دومین مجمع عمومی مجمع خیّرین کشور صبح امروز (پنجشنبه 15 شهریورماه) با حضور اکثریت اعضا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴