نشست‌های تقدیر از خیّرین مدرسه‌ساز و نشست فصلی مجمع خیّرین در تابستان امسال برگزار خواهد شد
چهلمین جلسه هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور برگزار شد

نشست‌های تقدیر از خیّرین مدرسه‌ساز و نشست فصلی مجمع خیّرین در تابستان امسال برگزار خواهد شد

چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶

چهلمین جلسه هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور اول شهریور ۱۳۹۶ با حضور اعضای هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور و آقای رضوی از خیّرین مازندرانی کشور در دفتر این تشکل برگزار شد.

مهندس بوربور: راز پویایی مجمع خیّرین ارائه ایده‌های بدیع است

در ابتدای این جلسه مهندس حبیب‌الله بوربور با عرض تسلیت شهادت امام جواد (ع) گفت: «چنانچه ما بتوانیم سیره انبیا و اولیاء الهی را پیش ببریم به جامعه آرمانی نزدیک خواهیم شد. کار خیر اشاعه دهنده فرهنگ صحیح در کشور است. کشور با مهربانی و خیر می‌تواند در مسیری قرار گیرد که اتحاد در آن بیشتر شود و میل به بهبود در آن افزایش یابد.»
رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور در ادامه صحبت‌هایش گفت: «ما در انتهای شهریور دو نشست خواهیم داشت. یکی از آنها همزمان با مراسم افتتاح فاز ۲ بنیاد نیکوکاری حاج اکبر ابراهیمی خواهد بود. اگرچه این مراسم به مساله افتتاح فاز ۲ بنیاد نیکوکاری حاج اکبر ابراهیمی اختصاص داده است، اما باید به این نکته توجه کرد که عمده شهرت ایشان به علت مدرسه‌سازی است و پیشنهاد می‌کنم ضمن این مراسم، مجمع خیّرین کشور با دعوت از بزرگان مدرسه‌سازی سراسر کشور تقدیر و تشکر لازم را ایشان به عمل آورد. بنابراین مکاتبات لازم را باید با جامعه خیرین مدرسه ساز کشور انجام دهیم تا حضور هرچه بیشتر خیرین مدرسه ساز را در این مراسم داشته باشیم. از سوی دیگر به روال هر فصل، نشست فصل تابستان مجمع طبق هماهنگی‌های قبلی با جامعه خیّرین حامی معلولان برگزار خواهد شد. آنچه در این نشست برایم اهمیت دارد، ایده‌هایی است که در چارچوب اساس‌نامه و برنامه‌های تعریف شده سال ۹۶ مجمع به دست ما خواهد رسید. آنچه می‌تواند حرکت ما را پویاتر و فعال‌تر کند، تبادل تجربه و بیان نظرات مختلف در اینگونه نشست‌ها است. هدف ما مشخص است و آنچه ما باید به آن توجه داشته باشیم راه‌های رسیدن به این اهداف است. مجمع خیّرین کشور به عنوان هماهنگ‌کننده مجامع و تشکل‌های عضو همواره باید ایده‌های جدید و بدیع در دست داشته باشد و این بدون همکاری و همفکری تمامی اعضا ممکن نیست.»

 دو شماره از مجله هزاربرگ در شهریورماه منتشر خواهد شد
در ادامه این جلسه ضمن بحث و بررسی برگزاری نشست‌ها در انتهای شهریور مصوب شد یک مجله به صورت ویژه با محوریت فعالیت‌های خیّرین مدرسه‌ساز و بزرگداشت حاج اکبر ابراهیمی و نیز یک مجله با موضوع فعالیت‌های اخیر مجمع خیّرین کشور به خصوص نشست مشترک با بنیاد نیکوکاری نور آل یاسین و جامعه خیّرین حامی معلولان توسط روابط عمومی مجمع منتشر شود. مجله هزاربرگ ویژه فعالیت‌های مجمع با اختصاص ۳۰ درصد به نشست قبلی مجمع و فعالت های فصل اخیر و ۷۰درصد با موضوع فعالیت‌های جامعه حامی معلولان کشور و نیز تعامل این جامعه با مرکز مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی اختصاص خواهد داشت.

در بخش دیگری از دستور این جلسه، طبق روال همیشگی حاج آقا شاه‌حسینی گزارشی از روند پیشرفت کار در ساختمان جدید شیرخوارگاه شبیر ارائه کرد. طبق گفته ایشان رنگ‌آمیزی دیوارها از طبقه پنجم آغز شده است و برخی مشکلات آن باید با اراده و سرعت بیشتر حل شود تا طبق برنامه‌ها بنای جدید در مهرماه امسال افتتاح شود.

گزارش حاج هاشم سلیمی آشتیانی درباره سفر ۹۰۰ نفر به مشهد مقدس بخش دیگری از این جلسه بود. در این سفر که با هماهنگی سلیمی آشتیانی انجام شد، از ۹۰۰ نفر زائر حرم رضوی، ۸۰۰ نفر از ناشنوایان سراسر کشور بودند.

دیدار با وزیر بهداشت در راستای انجام فعالیت‌های خیّری
بر اساس توافقات اعضای هیأت مدیره مقرر شد ضمن مکاتبه مهندس بوربور با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جلسه مشترکی با ایشان برگزار شود. هدف از برگزاری این نشست مشترک در ابتدای دوره دوم وزارت آقای قاضی زاده هاشمی، انجام هماهنگی بیشتر جهت انجام فعالیت‌های خیّری در حوزه بهداشت و سلامت خواهد بود.
در انتهای این جلسه آقای رضوان از فعالان خیّری استان مازندران که مهمان این هفته هیأت مدیره مجمع بودند، از تمایل خود برای انجام فعالیت خیّری در محدوده بین شهرستان نور و آمل صحبت کردند. تقاضای ایشان ارائه مشاوره توسط مجمع خیّرین کشور برای انجام کار خیر بود. یکی از رسالت‌های مجمع خیّرین کشور طبق اساس نامه، شناسایی نیازهای مناطق مختلف کشور و ارائه نتایج آن به خیّرین و تشکل‌های گوناگون است.
ضمناً فردا پنج شنبه دوم مرداد ۱۳۹۶، اعضای هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور مهمان حاج علی روحی در مراسم افتتاحیه اردوی تفریحی جانبازان و آزادگان هستند. این اردوی تفریحی با حضور بیش از ۴۰۰ جانباز و آازده در بادله استان ساری برگزار می‌شود.

تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰
منبع:

اخبار

مجمع خیّرین کشور مأمور تشکیل «مجمع ملی خانواده» شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور حکمی، مجمع خیّرین کشور را مأمور تشکیل مجمع ملی خیّرین ازدواج و خانواده به منظور ترویج و تسهیل امر ازدواج جوانان کرد.

۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳

مجمع خیرین ساماندهی و تمرکز مجامع مرتبط با ترویج ازدواج را انجام می‌دهد

رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور گفت: مقرر شده مجمع خیّران کشور با حمایت سازمان اجتماعی وزارت کشور کار ساماندهی و تمرکز مجامع و مؤسسات مرتبط با حوزه ترویج ازدواج جوانان را انجام دهد.

۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث اعطا شد

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث را آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری، تولیت آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اعطا کرد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴

اعضای هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور معرفی شدند

دومین مجمع عمومی مجمع خیّرین کشور صبح امروز (پنجشنبه 15 شهریورماه) با حضور اکثریت اعضا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴