دمی با یاران بر روی دریای خزر
سوار برکشتی تفریحی در تفرجگاه بابلسر

دمی با یاران بر روی دریای خزر

گزارش روز سوم سفر جانبازان و ایثارگران

گزارش: ندا کلائی

عکس: محیا رستگار

روز سوم برنامه اردوی تفریحی جانبازان و آزادگان که با همت حاج علی روحی و مجمع خیرین کشور در حال برگزاری است با کشتی سواری، خرید و رفتن به پارک جنگلی همراه بود.
امروز هم زمان با نخستین تابش خورشید و گرمایی که از آن بر رخسار جانبازان و آزادگان می‌تابید، آن ها سوار برکشتی تفریحی در تفرجگاه بابلسر شدند تا با گشتی به دور اسکله، دل را باز کنند و با لبخندی بر لب به ادامه سفر بپردازند.
در حاشیه این برنامه تفریحی با چند نفر از جانبازان و خانواده های آنان هم کلام شدیم تا حس و حال آنان از سفر به شمال را جویا شویم؛محمد مهدی آخوندی، جانبازی که از مشهد به اردوی تفریحی شمال آمده است، گفت:اردوی تفریحی فرصتی فراهم کرد تا جانبازان و آزادگان استان‎های مختلف دیداری تازه کنند و از احوال هم با خبر شوند.
وی افزود:اردوی تفریحی به عنوان یک برنامه فرهنگی، بار ارزشی و فرهنگی بالایی در جامعه دارد، چون حضور حجم عظیمی از جانبازان و آزادگان که همه آنان را به رشادت و فداکاری می‌شناسند، در منطقه ای از کشور سبب می شود تا به مسایل اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و سیاسی کل جامعه بیشتر توجه شود.
مرتضی کیارستمی، اهل شهر ری از استان تهران با بیان اینکه اردوی تفریحی، برنامه خوبی است، گفت:برای نخستین بار است که در طول ۳۰ سال گذشته به اردو آمدم.
وی افزود:اردوی تفریحی از لحاظ اینکه جانبازان، دوستان قدیمی خود را می بینند و با بیان مشکلات، کمی از غم ها کاهش می یابد و راه کاری برای حل مشکل پیدا می شود، فرصت خوبی است و از برگزارکنندگان آن تشکر می کنم.
حال و هوای کشتی سواری و طبیعت سبز شمال، جانبازان و آزادگان را سر ذوق آورده است به طوری که با هم شعر می خوانند یا عکس های سلفی یادگاری می گیرند؛عکاس خوش ذوق گروه هم یک لحظه از جانبازان و آزادگان دور نمی شود و مسافران مدام او را صدا می کنند تا تصویری به عنوان یادگاری از دیار شمال با خود به خانه ببرند.
مسافران شمال غذای نیمروز را در رستوران میزبان بابلسر صرف می کنند و در ادامه عده ای که خستگی آنان را از پا درآورده به اردوگاه دانش آموزی بادله ساری بازمی گردند.عده ای هم که فرصت سفر به شمال را غنیمت می دانند برای کمی تفریح و خرید به بازار می روند.
برخی هم مهمان پارک جنگلی نور می شوند تا زیر سایبان درختان، خستگی را از تن بزدایند و نفسی تازه کنند؛دیگر غروب شده است، به همین خاطر جانبازان و آزادگان به محل اقامت بازمی‌گردند و پس از صرف شام به تماشای برنامه می پردازند.

 

اخبار

مجمع خیّرین کشور مأمور تشکیل «مجمع ملی خانواده» شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور حکمی، مجمع خیّرین کشور را مأمور تشکیل مجمع ملی خیّرین ازدواج و خانواده به منظور ترویج و تسهیل امر ازدواج جوانان کرد.

۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳

مجمع خیرین ساماندهی و تمرکز مجامع مرتبط با ترویج ازدواج را انجام می‌دهد

رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور گفت: مقرر شده مجمع خیّران کشور با حمایت سازمان اجتماعی وزارت کشور کار ساماندهی و تمرکز مجامع و مؤسسات مرتبط با حوزه ترویج ازدواج جوانان را انجام دهد.

۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث اعطا شد

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث را آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری، تولیت آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اعطا کرد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴

اعضای هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور معرفی شدند

دومین مجمع عمومی مجمع خیّرین کشور صبح امروز (پنجشنبه 15 شهریورماه) با حضور اکثریت اعضا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴