ماندگار چون تاریخ رشادت‌ها
گزارشی از آخرین روز اردوی تفریحی جانبازان و آزادگان به بادله ساری

ماندگار چون تاریخ رشادت‌ها

گزارش روز چهارم سفر جانبازان و ایثارگران

گزارش: ندا کلائی

عکس: محیا رستگار

سپیده دم آخرین روز اردوی تفریحی جانبازان و آزادگان ۱۱ استان کشور است، اغلب مسافران سرزمین دیار علویان «مازندران» سرگرم جمع کردن وسایل سفر هستند، فیلمبردار و عکاس روابط عمومی مجمع خیّرین کشور در حال ثبت و ضبط دیدار پایانی همرزمان روزهای سخت هستند. جانبازان وآزادگان استان‌های خوزستان و سیستان و بلوچستان از بقیه عزم دیار خود می‌کنند.
مسافرانی که در محل اردوگاه بادله ساری باقی مانده‌اند، در سالن اجتماعات گردهم می‌آیند. صدای مجری با آهنگی ملایم، آرامشی قابل درک در جانبازان و آزادگان به وجود می‌آورد. پس از صحبت‌های مجری چند نفر از مهمانان برای شرکت در مسابقه خوانندگی اعلام آمادگی می‌کنند.
صدای خواننده‌ای پخش می‌شود و یکی از جانبازان با گرفتن میکروفن و لب‌خوانی سعی در ابراز احساسات و بروز هنر بازیگری خود می‌کند. مدتی می‌گذرد و چند نفر دیگر این کار را تکرار می‌کنند و مورد تشویق حاضران قرار می‌گیرند. دقایق شاد و پرنشاط در آخرین لحظات این اردو هم به این شکل ساخته می‌شود.
استاد تردستی به همراه دختر نوجوانش، جانبازان و آزادگان را به وجد می‌آورد و لبخند بر لبان‌شان نقش می‌بندد. در این لحظات میزبانان با لباس‌های هماهنگ به مرتب کردن سفره نهار مشغولند تا به نحو احسن از مهمانان پذیرایی کنند.
پس از آن یکی از آزادگان خاطراتی از دفاع مقدس را نقل می‌کند و در سخنانش از لحظات بازگشت به وطن می‌گوید. زیباترین لحظه خاطره او مربوط به شرح آرامشی است که پس از سال‌ها در آغوش مادر تجربه کرده بود. سپس گروه سرود آزادگان با صدای زیبا به همخوانی می‌پردازند و چند شعری هم در رسای ایران، انقلاب و ولایت خوانده می‌شود.
غلامرضا جوکار، دبیر کل جمعیت خدمتگزاران ایثار و مقاومت که با مجمع خیّرین کشور در برگزاری این اردو همکاری داشت، از حضور جانبازان، آزادگان و خانواده‌های شهدا و حاج علی روحی تشکر می‌کند.
برنامه روز آخر با صرف ناهار به پایان می‌رسد. جانبازان و آزادگان پیش از ترک اردوگاه در کنار هم عکسی به یادگار می‌گیرند. لازم به ذکر است که بسته‌ای به رسم هدیه به جانبازان و آزادگان داده می‌شود تا سوغاتی شود برای دیگر اعضای خانواده که در خانه‌ها چشم‌انتظار مسافران هستند.
اردوگاه بادله ساری نرم نرمک خالی از عاشق‌ترین مسافران می‌شود. اتوبوس‌ها یکی یکی بادله را به سمت شهرهای مختلف ایران ترک می‌کنند. حالا این خاک بادله است که افتخار میزبانی چند روزه از جوانان غیور دیروز و الگوهای امروز را در کارنامه دارد.

اخبار

مجمع خیّرین کشور مأمور تشکیل «مجمع ملی خانواده» شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور حکمی، مجمع خیّرین کشور را مأمور تشکیل مجمع ملی خیّرین ازدواج و خانواده به منظور ترویج و تسهیل امر ازدواج جوانان کرد.

۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳

مجمع خیرین ساماندهی و تمرکز مجامع مرتبط با ترویج ازدواج را انجام می‌دهد

رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور گفت: مقرر شده مجمع خیّران کشور با حمایت سازمان اجتماعی وزارت کشور کار ساماندهی و تمرکز مجامع و مؤسسات مرتبط با حوزه ترویج ازدواج جوانان را انجام دهد.

۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث اعطا شد

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث را آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری، تولیت آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اعطا کرد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴

اعضای هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور معرفی شدند

دومین مجمع عمومی مجمع خیّرین کشور صبح امروز (پنجشنبه 15 شهریورماه) با حضور اکثریت اعضا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴