تعامل مجمع خیرین کشور با دولت وارد فاز جدیدی شد
با درخواست مجمع خیرین کشور و موافقت دکتر هاشمی

تعامل مجمع خیرین کشور با دولت وارد فاز جدیدی شد

خبر+عکس+فیلم

چهل و یکمین جلسه هیات مدیره مجمع خیّرین کشور صبح روز ۸ مرداد ۱۳۹۶ با حضور وزیر محترم بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برگزار شد. در این جلسه تعامل خیّرین با وزارت بهداشت محور اصلی بحث‌ها بود. مهندس حبیب‌الله بوربور رئیس هیات مدیره مجمع خیّرین کشور ضمن تبریک انتخاب مجدد دکتر قاضی‌زاده هاشمی به عنوان وزیر بهداشت گفت: «اصل اساسی در نظام جمهوری اسلامی ایران، خدمت به مردم است. خدمت به مردم حزب و جناح نمی‌شناسد و اساسا مجمع خیّرین کشور تشکیل شده است تا فارغ از هر گونه نگاهی به رفع نیازها و محرومیت مردم بپردازد. دکتر هاشمی در طول ۴ سال اخیر ثابت کرد که مومنی انقلابی و دلسوز مردم و نظام است. همکاری ایشان با مجمع یقینادر تداوم همکاری های مشترک گذشته برای تحولات بیشتر در حوزه سلامت و بهداشت کشور مفید خواهد بود.»
رییس هیات مدیره مجمع خیرین کشور با اعلام اینکه یکی از کارهایی که مجمع خیرین کشور انجام آن را بر خود فرض می داند رفع موانع و پیگیری مسایل و مشکلات اداری خیرین در سه قوه است، گفت: «پیش از این حجت‌الاسلام والمسلمین پورمحمدی وزیر سابق دادگستری و عضو شورای مرکزی مجمع خیّرین کشور، پیگیری مسایل و مشکلات این تشکل مردم‌نهاد را در هیأت دولت انجام می دادند که به علت عدم حضور ایشان در کابینه دولت دوازدهم، پیشنهاد می کنیم جنابعالی این مسئولیت را عهده‌دار شوید.»
دکتر سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت هم که در نخستین سخنرانی خود پس از گرفتن رأی اعتماد از مجلس شورای اسلامی بر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های اجتماعی و مردمی برای حل مشکلات بهداشت و سلامت جامعه سخن گفته بود، با پیشنهاد اعضای هیات مدیره مجمع خیرین کشور در خصوص پیگیری مسایل و مشکلات خیرین در هیات دولت موافقت کرد و آن را گامی مثبت برای تعامل دولت و مردم و رفع موانع پیش روی اقدامات خیرخواهانه خیربن دانست.
دکتر هاشمی در این نشست پس از استماع نظرات اعضای هیات مدیره مجمع خیرین کشور وعده کرد در اولین فرصت در ماه آینده به همراه معاونین و وروسای دانشگاه های علوم پزشکی نشست مشترکی با مجمع خیرین کشور خواهد داشت و در آن مهمترین مسایل و مشکلات و راه های تعامل مجمع خیرین کشور با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورد بررسی و اقدام قرار خواهد گرفت.
مجمع خیّرین کشور با ۸ بنیاد، ۸ جامعه خیری، ۳ دانشگاه به عنوان اعضای حقوقی و ۱۷ عضو حقیقی شاخص کشور تابستان سال ۱۳۹۵ تشکیل شد و تاکنون ۳ تشکل مردمی دیگر به مجمع پیوسته اند. ایجاد هماهنگی و اعلام نیازهای کشور به تشکلهای عضو مجمع و نیز انجام فعالیت‌های جهادی خیّری از جمله اهداف و وظایف آن است.

جلسه چهل و یکم مجمع خیرین کشور با حضور دکتر هاشمی

اخبار

مجمع خیّرین کشور مأمور تشکیل «مجمع ملی خانواده» شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور حکمی، مجمع خیّرین کشور را مأمور تشکیل مجمع ملی خیّرین ازدواج و خانواده به منظور ترویج و تسهیل امر ازدواج جوانان کرد.

۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳

مجمع خیرین ساماندهی و تمرکز مجامع مرتبط با ترویج ازدواج را انجام می‌دهد

رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور گفت: مقرر شده مجمع خیّران کشور با حمایت سازمان اجتماعی وزارت کشور کار ساماندهی و تمرکز مجامع و مؤسسات مرتبط با حوزه ترویج ازدواج جوانان را انجام دهد.

۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث اعطا شد

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث را آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری، تولیت آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اعطا کرد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴

اعضای هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور معرفی شدند

دومین مجمع عمومی مجمع خیّرین کشور صبح امروز (پنجشنبه 15 شهریورماه) با حضور اکثریت اعضا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴