محیط زیست امانتی است که باید به نسل بعد منتقل شود
دکتر عیسی کلانتری در چهل و دومین جلسه هیات مدیره مجمع خیرین کشور مطرح کرد:

محیط زیست امانتی است که باید به نسل بعد منتقل شود

۱۵ مرداد ۱۳۹۶

چهل و دومین جلسه هیأت‌مدیره مجمع خیّرین کشور صبح روز ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ با حضور دکتر عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط‌ زیست برگزار شد.

مهندس بوربور: باید از مردم کمک بگیریم
جلسه هیأت مدیره مجمع خیّرین کشورصبح روز ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ آغاز شد. در این جلسه مهندس حبیب‌الله بوربور، رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور ضمن خیر مقدم به حاضران در جلسه گفت: «کارهای خیّری در کشور تحت عنوان مجامع متمرکز خیری بیش از دو دهه است که فعال هستند. وقتی در سازمان نوسازی کارم را شروع کردم، خدمت حضرت آقا رسیدیم و گفتیم که شرایط بسیار سخت است، چه کنیم؟ گفتند از مردم کمک بگیرید. ما هم، چنین کاری کردیم و بیشتر به سمت مردم رفتیم. حالا که مجمع خیّرین کشور به عنوان چتر واحد تشکل‌های خیّری شکل گرفته است، برنامه‌هایی بر محور مردمی داریم که کم‌کم و به خوبی آنها را پیش خواهیم برد.» ایشان در ادامه گفت: «هفتمین نشست فصلی مجمع خیّرین کشور در مرکز آموزشی - تربیتی حاج اکبر ابراهیمی در دماوند برگزار خواهد شد. حاج اکبر ابراهیمی از خیرین بزرگ کشور و یکی از حجت‌های الهی برای انجام کار خیر است. او در مدرسه‌سازی، مسجدسازی، ساخت بیمارستان و نیز کمک به مستحقان پیشتاز است. زندگی و فعالیت‌های خیّری آقای ابراهیمی را در کتابی جمع‌آوری کردیم که در هفتمین نشست فصلی مجمع خیرین کشور رونمایی خواهد شد.»
رئیس هیأت‌مدیره مجمع خیّرین کشور در ادامه با اشاره به موضوع محیط زیست و ورود خیّرین به این حوزه گفت: « واقعیت این است که محیط زیست هم‌اکنون در جهان یک موضوع کلیدی و حیاتی است و کار خیر در این حوزه اهمیت بسیاری دارد. حفظ و توسعه محیط زیست به معنای زندگی بخشیدن است و گمان می‌کنم این مساله همسوی همه کارهای دیگر خیّری است.»

عیسی کلانتری: محیط زیست امانت است
دکتر عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست که مهمان چهل و دومین جلسه هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور بود، گفت: «از آقای مهندس بوربور به خاطر زحماتشان برای فعالیت‌های خیّری در این چند دهه اخیر تشکر می‌کنم. یک روز از خیابانی رد می‌شدم، دیدم که آقای بوربور در پارکی نشسته است. ایستادم و با او مشغول گفت‌وگو شدم. فهمیدم در آن حوالی مدرسه‌ای در حال ساخت است و چون نگران است که کار به موقع تمام نشود، خودش در محل حاظر شده تا پیگیر کارهای ساخت و ساز باشد. ایشان همیشه تفکر خیری داشته‌اند و این بسیار مهم و ستودنی است.» ایشان در ادامه عنوان کرد: «ما می‌خواهیم نگهداری زیست‌گاه‌ها، پارک‌ها و همه آنچه امانت است و باید به دست نسل بعد برسد، به دست شما خیرین عزیز بسپاریم. ما در این بخش بسیار مشکل داریم. این بخش حساس‌ترین موضوعی است که در کشور ⁦وجود دارد. محیط زیست کشور ما کسی را ندارد.» ایشان در ادامه با بیان اینکه دولت‌ مشکلات زیادی دارد و نمی‌تواند به تنهایی کارها را پیش ببرد، گفت: «من مطمئن هستم که ادامه این روند در محیط زیست منجر به نابودی آن خواهد شد. متاسفانه ما در تخریب محیط زیست رتبه اول جهان را داریم. من حقیقتا از شما بزرگواران کمک می‌خواهم. محیط زیست هم بخشی از این کشور است. من دیده‌ام شماها چه کارهای بزرگی انجام داده‌اید. حتما می‌توانید و اراده لازم را دارید که به ما در این روند کمک کنید.» ایشان با ابراز نگرانی از وضعیت زیست محیطی کشور، شرایط موجود را تشریح کرد.

در پایان جلسه اعضا هیات‌مدیره مجمع خیرین کشور پیشنهادهای خود را برای بهبود بخشیدن به وضعیت محیط زیست بیان کردند.

 

اخبار

مجمع خیّرین کشور مأمور تشکیل «مجمع ملی خانواده» شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور حکمی، مجمع خیّرین کشور را مأمور تشکیل مجمع ملی خیّرین ازدواج و خانواده به منظور ترویج و تسهیل امر ازدواج جوانان کرد.

۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳

مجمع خیرین ساماندهی و تمرکز مجامع مرتبط با ترویج ازدواج را انجام می‌دهد

رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور گفت: مقرر شده مجمع خیّران کشور با حمایت سازمان اجتماعی وزارت کشور کار ساماندهی و تمرکز مجامع و مؤسسات مرتبط با حوزه ترویج ازدواج جوانان را انجام دهد.

۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث اعطا شد

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث را آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری، تولیت آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اعطا کرد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴

اعضای هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور معرفی شدند

دومین مجمع عمومی مجمع خیّرین کشور صبح امروز (پنجشنبه 15 شهریورماه) با حضور اکثریت اعضا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴