آغاز مهر با مهر
 گزارش بازگشایی دبیرستان دخترانه محمدرضا کارگری متوسطه یک

آغاز مهر با مهر

شنبه اول مهرماه ۱۳۹۶

روز شنبه اول مهرماه ۱۳۹۶، دبیرستان دخترانه محمدرضا کارگری متوسطه یک، با حضور مهندس بوربور، رئیس هیئت مدیره مجمع خیّرین کشور، حاج آقا کارگری، خیّر مدرسه‌ساز و سخنگوی مجمع خیّرین کشور و برخی از مسئولان و خیّرین کشور بازگشایی شد.
این دبیرستان توسط خیًر نیک‌اندیش محمدرضا کارگری در سال ۱۳۷۰ ساخته شده و ایشان هر سال، اول مهرماه، بچه‌ها را همراهی می‌کند تا با حضور خود موجب دلگرمی آنها شود.
این مدرسه ۱۲ کلاسه با ۳۸۰ دانش‌آموز دختر در منطقه ۱۲ تهران، در خیابان ری، واقع شده است.

محمدرضا کارگری:
خیّرین واقعی معلمان هستند

در مراسم صبحگاهی، پس از تلاوت قرآن برای به صدا درآمدن زنگ آغازین روز سال تحصیلی جدید، خانم بامداد مدیر این دبیرستان، با تشکر و ضمن خیر مقدم به مهمانان حاضر در مراسم عنوان کرد: «به همکاران و دانش‌آموزان عزیز، سال تحصیلی جدید را تبریک می‌گویم. ما امروز کسانی را کنار خود داریم که در تمام مقاطع همواره یار و یاور ما بوده‌اند. از حاج آقا کارگری و دیگر خیّرین گرامی تشکر می‌کنم. دعوت می‌کنم از حاج آقا کارگری که زنگ سال تحصیلی جدید را به صدا دربیاورد.»
محمدرضا کارگری پیش از به صدا در آوردن زنگ مدرسه، در این مراسم گفت: «از همه کسانی که در این روز خاص در اینجا حمع شده‌اند، به خصوص مهندس بوربور، رئیس هیات مدیره مجمع خیّرین کشور تشکر می‌کنم. حق این است که مهندس حبیب‌الله بوربور زنگ مدرسه را به صدا دربیاورد. ایشان بودند که جامعه خیّرین مدرسه‌ساز و مجمع خیّرین کشور را راه‌اندازی کردند و در امر مدرسه‌سازی خدمات ماندگاری ارائه کرده است.» مس از سخنان وی، مهندس بوربور زنگ مدرسه را به صدا درآورد و سپس حاج آقا کارگری به سخنان خود ادامه داد. ایشان عنوان کرد: «این سال جدید را به شما معلمان و دانش آموزان عزیز تبریک عرض می کنم. ما نهایتا از مالی که خداوند به ما داده می⁦گذریم و گاهی مدرسه‌ای می‌سازیم. خیّرین اصلی، معلمان هستند. آنها از عمر و جوانی خود می‌گذرند تا به شما خدمت کنند. بسیاری از معلمان با مشکلات فراوانی روبرو هستند اما همچنان با توان و قدرت به کار خود ادامه می‌دهند تا آینده‌سازان این مملکت را به خوبی تربیت کنند.» ایشان در ادامه گفت: «سال ۱۳۷۰ که اینجا را ساختیم، این کوچه ماشین‌رو نبود و مشکلات زیادی داشت. در آن زمان بنده در سپاه خدمت می‌کردم. خوشبختانه دوستان همراهی کردند و ما این مدرسه را ساختیم. این مدرسه موجب خیر و برکت در این منطقه شده و خدا را شکر، حالا منطقه همه چیز دارد.»
وی در ادامه گفت: «از شما دانش‌آموزان عزیز توقع دارم که از این مدرسه به خوبی نگهداری کنند و آن را سالم به نسل بعدی برسانند. ما هم سعی می‌کنیم انتظارات شما را برآورده کنیم. سعی می‌کنیم امکانات لازم را برای شما فراهم کنیم تا به راحتی به تحصیل خود ادامه دهید.» این خیّر مدرسه‌ساز با بیان اینکه همگی باید در مسیر علم و دانش کمک کنند، گفت: «خوشبختانه انجمن اولیاء و مربیان خوبی داریم اما انتظار داریم که بیشتر فعال شوند و در این مسیر گام‌های موثرتری بردارند.»

سرهنگ موقوفی:
دو یار دیرینه انقلاب در مسیر اعتلای نظام اسلامی هستند

پس از سخنرانی محمدرضا کارگری، مهمان دیگر مراسم، سرهنگ موقوفی در سخنانی عنوان کرد: «از خیّرین عزیز و حاضران مراسم و خصوصا مهندس بوربور بسیار تشکر می‌کنم. خوشحالم که در جمع شما عزیزان هستم. هفته دفاع مقدس را هم تبریک عرض می‌کنم. حاج آقا کارگری و مهندس بوربور از یاران انقلاب بودند و هستند. اینها در سال‌های اول انقلاب و جنگ در دهه شصت خدمات بسیاری به کشور ارائه کردند. و تمام فعالیت‌های‌شان در مسیر عزت بیشتر انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است. و دعا می‌کنم شما هم که معلمان و دانش‌آموزان این مدرسه هستید با توجه به نیّت این خیرخواهان در همین مسیر باشید.»
وی در ادامه گفت:«امیدواریم در سال جدید بیش از پیش در خدمت دانش‌آموز عزیز باشیم. سعی می‌کنیم طی جلساتی با مدیران مدرسه جویای نیازهای آنها شویم و هر کاری لازم باشد برای این بچه‌ها انجام می‌دهیم."

 مهندس حبیب الله بوربور:
شما معماران اصلی فردای جامعه هستید

مهندس بوربور، رئیس هیات مدیره مجمع خیّرین کشور در این مراسم عنوان کرد: «یاد امام عزیز را گرامی می‌داریم و برای حضرت آقا هم طول عمر آرزو می‌کنیم. من همیشه گفته‌ام و می‌گویم امنیت ما در عصر حاضر، همه از برکت وجود مقام معظم رهبری(دامت برکاته) است.» ایشان در ادامه گفت: «مدرسه‌ای که یک خیّر می‌سازد با مدرسه دولتی فرق دارد. معلمان در این مدرسه‌ها سعی می‌کنند خوب درس بدهند و خود را بدهکار می‌دانند نه طلبکار. این مدرسه ویژگی‌هایی دارد که مدارس دولتی ندارند. اوایل دهه هفتاد خدمت حضرت آقا رسیدیم و گفتیم مدارس متوسطه ۵ نوبته هستند و شما بگویید که ما چه‌کار کنیم. ایشان گفتند به مردم رجوع کنید و از آنها کمک بخواهید. همه این کارها که امروز خیّرین انجام می‌دهند به خاطر آن فرمایش راهگشای امام خامنه‌ای (حفظه‌الله) است. نکته دیگری که می‌خواهم بگویم این است که حضرت آقا ۲۰ سال پیش گفتند شبیخونی فرهنگی در راه است. و امروز آن را در فضای مجازی مشاهده می‌کنیم. من به فرزندان عزیزم در این مدرسه عرض می‌کنم که بهتر است به فضای مجازی نروید و فقط درس‌تان را بخوانید. این فضا اعتیادآور است و شما را از راه اصلی خود جدا می‌کند. وظیفه شما فقط درس خواندن است. دشمن همیشه در کمین است و نباید به او مجال مانور داد. شما آینده‌سازان این کشور هستید و باید از خودتان خوب مراقبت کنید. اعتیاد از هر نوع آن که باشد خطرناک است. اعتیاد به فضای مجازی شاید از هر نوع اعتیاد دیگری خطرناک‌تر باشد. بهتر است که درس‌تان را بخوانید و به وظیفه اصلی خود عمل کنید. آینده این کشور در دستان شماست. خود را معماران اصلی فردای جامعه ببینید. امیدواریم هر کاری که می‌کنید منتهی به خیر شود. سال خوبی برایتان آرزو دارم.»

حجت‌الاسلام بعادری:
افتخارآفرینی دانش‌آموزان پاسخی شایسته به فعل خیّرین است
سپس گروه سرود مدرسه محمدرضا کارگری متوسطه یک، برای حاضران اجرای کوتاهی داشتند و پس از آن روحانی مدرسه، حجت‌الاسلام بهادری هم در پایان مراسم طی سخنانی عنوان کرد: «از همگی بزرگوارن حاضر در مراسم تشکر می‌کنم. همه آنچه که باید گفته می‌شد بیان شد. امیدواریم این سال پر از افتخار برای دانش‌آموزان باشد. امیدواریم همه دانش‌آموزان برای خود، خانواده، مدرسه و کشور افتخارآفرین باشند و با این افتخارآفرینی پاسخی مثبت به کار خیر حاج آقا کارگری و معلمان زحمت‌کش بدهند.» ایشان در ادامه بیان کرد هر کسی نمی‌تواند خیًر باشد و پول خرج کند. این یک توفیق است که نصیب هر کسی نمی‌شود. خداوند به همه خیّرین کشور خیر بدهد. او افزود: «دو سه سال است که اول مهرماه، حاج آقا کارگری را در اینجا می‌بینم. ایشان از افراد بسیار نیک‌اندیش است و همواره در مسیر خیر قدم برمی‌دارد. خداوند ایشان و خیّرینی چون ایشان را برای این کشور حفظ کند.»
این مراسم با اهدای جوایز به دانش‌آموزان نخبه مدرسه، حاج محمدرضا کارگری و دو تن از معلمان بازنشسته مدرسه به پایان رسید.

اخبار

مجمع خیّرین کشور مأمور تشکیل «مجمع ملی خانواده» شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور حکمی، مجمع خیّرین کشور را مأمور تشکیل مجمع ملی خیّرین ازدواج و خانواده به منظور ترویج و تسهیل امر ازدواج جوانان کرد.

۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳

مجمع خیرین ساماندهی و تمرکز مجامع مرتبط با ترویج ازدواج را انجام می‌دهد

رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور گفت: مقرر شده مجمع خیّران کشور با حمایت سازمان اجتماعی وزارت کشور کار ساماندهی و تمرکز مجامع و مؤسسات مرتبط با حوزه ترویج ازدواج جوانان را انجام دهد.

۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث اعطا شد

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث را آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری، تولیت آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اعطا کرد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴

اعضای هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور معرفی شدند

دومین مجمع عمومی مجمع خیّرین کشور صبح امروز (پنجشنبه 15 شهریورماه) با حضور اکثریت اعضا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴