نقش همگرایی مجمع در توسعه فعالیت‌های خیّری

نقش همگرایی مجمع در توسعه فعالیت‌های خیّری

چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶

چهل و پنجمین جلسه هیأت مدیره مجمع خیّرین در تاریخ ۵ مهر ۱۳۹۶ با اجرای حاج محمدرضا کارگری برگزار شد. دبیر مجمع خیرین کشور صی سخنانی از اقدامات روابط عمومی در تهیه کتاب چهره‌های ماندگار، زندگی و کارنامه حاج اکبر ابراهیمی تشکر کرد.

مهندس بوربور:
نیّت درست درکار خیر ما را از مسیر گناه دور می‌کند
حبیب‌الله بوربور، رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور با بیان این‌که، اگر نیّت ما درست باشد کار خیرمان در جهتی صحیح قرار خواهد گرفت گفت: «باید به دنبال نیّات خوب باشیم. وقتی تصمیم می‌گیریم کاری را آغاز کنیم آن نیّت را پیش‌درآمد کار خود کنیم. هر کسی برای چند روزی که در این دنیا فرصت زیستن دارد، نباید سعی در پوشاندن حقیقت کند. این چند روز دنیا ارزش چنین رفتاری را ندارد. نیّت‌ها می‌تواند یک راه پیشگیری از انحراف باشد. باید به فکر حقیقت، مرگ و آخرت باشیم. مسیری که ما انتخاب کرده‌ایم قرار است دستگیر ما در دنیا و آخرت باشد. امیدوارم ایام عزاداری سیدالشهدا، مقطعی از زندگی ما باشد که نگاه‌ و وجودمان را به مدد این ایام مقدس، خدایی کنیم و از منفعت‌طلبی شخصی دوری کنیم.»
وی درباره مساله همکاری با سازمان حفاظت محیط زیست هم گفت: «صندوق ملّی حفاظت از محیط زیست تقاضا دارد که ما با این مجموعه همکاری کنیم. در حال حاضر حدود ۲۸۰ تشکل مردمی در زمینه حفاظت از محیط زیست فعال هستند و به عقیده من نقش محوری مجمع خیّرین کشور در همگرایی این تشکل‌ها مهم است.»

حسن حمزه‌زاده:
نشست ششم فصلی مجمع، ۲۰ مهر برگزار خواهد شد

در ادامه این جلسه حسن حمزه‌زاده گزارشی از جلسات برگزار شده برای برگزاری نشست ششم فصلی مجمع ارائه داد و گفت: «بر اساس نتایج حاصل از جلسات متعددی که با دوستان مختلف برگزار کردیم، از بین تشکل‌هایی که تقاضای برگزاری نشست مشترک داشتند، در نهایت آستان مقدس حضرت معصومه (س) را انتخاب کردیم و این نشست مشترک فصلی در تاریخ ۲۰ مهر در قم برگزار خواهد شد. برای بهتر برگزار شدن این نشست، باید مطالب جدیدی برای مجله تهیه شود که این کار به سرعت انجام خواهد شد.»

دکتر ریاحی:
برای تجهیز شیرخوارگاه شبیر با دیوان محاسبات جلسه خواهیم داشت

طبق اعلام دستور بعدی جلسه، محمدرضا کارگری دبیر و سخنگوی مجمع خیّرین کشور از دکتر ریاحی درباره تفاهم‌نامه شیرخوارگاه شبیر و سازمان بهزیستی سوالاتی پرسید که وی گفت: «کلیّات متن تفاهم‌نامه بین مجمع و سازمان بهزیستی توسط معاونت حقوقی این سازمان تأئید شده است اما درباره مساله تجهیز به ما اعلام کردند که منابع این کار وجود دارد اما ردیف بودجه نداریم و این می‌تواند در بررسی‌های دیوان محاسبات مشکل‌ساز شود. قرار شد که با آقای عادل‌آذر جلسه‌ای برگزار شود تا این مشکل حل شود.»
ضمناً آقای دکتر ریاحی متنی را که جهت ارائه به اتاق اصناف برای تعامل سازنده با مجمع خیّرین کشور تهیه کرده بود، ارائه داد. توسعه فعالیت‌ها و مشارکت‌های اصناف گوناگون با مجمع خیّرین کشور در جهت فراگیرتر شدن کار خیر و بر اساس هدف توسعه فرهنگ کار خیر در مجمع پیگیری می‌شود. وی در ادامه توضیحاتی درباره همکاری مجمع با وزارت بهداشت و سازمان حفاظت محیط زیست ارائه داد.

حمیدرضا شاه‌حسینی:
درباره تجهیز شیرخوارگاه شبیر باید تصمیم سریع بگیریم

حمیدرضا شاه‌حسینی خزانه‌دار هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور هم در گزارشش از ساختمان جدید شیرخوارگاه شبیر گفت: «کار ساخت شیرخوارگاه شبیر در مراحل پایانی است و اگر سرزده هم به این شیرخوارگاه مراجعه کنید، متوجه می‌شوید که در حال برداشتن قدم‌های آخر هستیم اما چند نکته است که باید خدمتتان عرض کنم. کار ساختمان تا پایان ماه مهر تمام می‌شود اما طرح محوطه‌سازی از مسائلی است که باید پیگیر شویم. این موضوع باید توسط مهندس کرباسیان پیگیری شود. مساله بعدی مورد گاز و برق آنجاست. ما با همکاری و همدلی می‌توانیم این چند مشکل را حل کنیم. درباره تجهیز این شیرخوارگاه هم باید تصمیم سریع گرفته شود و ببینیم که چه مقدار بهزیستی می‌تواند کمک کند و به عبارتی باید سریعاً این موضوع تعین تکلیف شود.»
این جلسه نیم ساعت زودتر از همیشه و راس ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه پایان یافت تا اعضای هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور برای حضور در مراسم تشیع پیکر مطهر شهید حججی در میدان امام حسین (ع) حاضر شوند.

اخبار

مجمع خیّرین کشور مأمور تشکیل «مجمع ملی خانواده» شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور حکمی، مجمع خیّرین کشور را مأمور تشکیل مجمع ملی خیّرین ازدواج و خانواده به منظور ترویج و تسهیل امر ازدواج جوانان کرد.

۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳

مجمع خیرین ساماندهی و تمرکز مجامع مرتبط با ترویج ازدواج را انجام می‌دهد

رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور گفت: مقرر شده مجمع خیّران کشور با حمایت سازمان اجتماعی وزارت کشور کار ساماندهی و تمرکز مجامع و مؤسسات مرتبط با حوزه ترویج ازدواج جوانان را انجام دهد.

۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث اعطا شد

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث را آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری، تولیت آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اعطا کرد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴

اعضای هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور معرفی شدند

دومین مجمع عمومی مجمع خیّرین کشور صبح امروز (پنجشنبه 15 شهریورماه) با حضور اکثریت اعضا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴