ایام محرم حلقه اتصال خیرین به یکدیگر است
مهندس بوربور درمراسم سالروز هفتم امام حسین(ع) در لاله زار تهران عنوان کرد:

ایام محرم حلقه اتصال خیرین به یکدیگر است

۱۵ مهر ماه ۱۳۹۶

مجمع خیرین کشور و صنف الکتریک تهران، مراسم عزاداری سالروز هفتم واقعه کربلا را در خیابان لاله‌زار برگزار کردند

حرکت عزاداران حسینی از میدان امام(ره) تا مسجد لاله‌زار
به سان سال‌های گذشته مراسم سالروز هفتم شهادت سید و سالار شهدای دو جهان، حضرت حسین علیه السلام و یاران باوفای‌شان با حرکت دسته عزاداری محبّان آن حضرت از میدان امام خمینی (ره) تا مسجد بزرگ لاله‌زار انجام شد.
این دسته عزاداری که به همت اتحادیه و خیریه صنف الکتریک تهران و هیات عزاداران مجمع خیّرین کشور برگزار شده بود، امسال با شکوه‌تر از سال‌های گذشته با نوحه‌سرایی عاشقان اهل‌بیت و سینه‌زنی شیفتگان‌شان حرکت خود را آغاز کرد و با اقامه نماز ظهر و عصر، سخنرانی امام جماعت مسجد لاله‌زار، روضه‌خوانی و صرف نهار به پایان رسید.

حاج محمدرضا کارگری:
شهید محسن حججی ادامه‌دهنده راه واقعه کربلا است
در انتهای حرکت دسته عزاداری حاج محمدرضا کارگری سخنگو ودبیر مجمع خیرین کشور خطاب به همراهان گفت: "از روزی که سیدالشهدا پای در راه قیام علیه ظلم و کفر نهاد، فرهنگ جهاد و رشادت در امت نبی اکرم (ص) بار دیگر متجلی شد. شهادت مظلومانه شهید مدافع حرم محسن حججی بازپس دادن درسی از درس‌های کربلا بود و این پیغام را داشت که ایرانی شیعه در راه اسلام و انقلاب اسلامی سر و تن خود را فدا می‌کند."

برقراری موکب مسجد لاله‌زار در کربلا
پس از اجتماع عزاداران پرشور در مسجد لاله‌زار و اقامه نماز توسط امام جماعت مسجد، وی خطاب به حاضران در اهمیت برگزاری مراسم باشکوه عزاداری امام حسین(ع) سخنرانی کرد و از تمامی دلدادگان آل نبی خواست تا برای کمک به مستمندان و نیز برپایی موکبی در ایام اربعین حسینی در کربلا به یاری مسجد لاله‌زار بشتابند. وی گفت: "با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده از ۱۱ صفر تا بیستم این ماه قرار است در این موکب هر روز ۶۰۰۰ وعده صبحانه و ۶۰۰۰ وعده نهار به زائران کربلا تقدیم شود." ایشان در ادامه گفت: "جدا از ثواب این عمل، ترویج فرهنگ حسینی از وظایفی است که بر عهده ماست و باید آن را به بهترین شکل ممکن به انجام برسانیم."
در ادامه این مراسم حاج یدالله بهتاش با ذکر احادیثی به بیان اهمیت حادثه کربلا و وظایف مسلمانان در دوران کنونی پرداخت و با دم گرمش شوری دوباره در میان عزاداران برانگیخت.

مهندس بوربور:
ایام محرم حلقه اتصال خیرین به یکدیگر است
مهندس حبیب‌الله بوربور رئیس هیات مدیره مجمع خیرین کشور در پایان این مراسم به خبرنگاران گفت: "دین اسلام و علی‌الخصوص ایام سوگواری سیدالشهدا حلقه اتصال خیرین به یکدیگر است. خیرین در این ماه برای تقرب بیشتر به خدا و عرض بندگی بیشتر از پیش در مسیر نیکوکاری فعالیت می‌کنند. ما نیز در مجمع خیرین کشور در تلاشیم اصناف مختلف را در این عرصه وارد کنیم و همکاری و همراهی هیات عزاداران مجمع خیرین کشور با صنف الکتریک، یکی از گام‌های موثر در تحقق این ایده است."

این مراسم که با حضور اعضای هیات‌مدیره و شورای مرکزی مجمع خیرین کشور، مقامات کشوری و لشکری، اعضای صنف الکتریک، اقشار مختلف مردم و اهالی منطقه برگزار شد با تبرک جستن از خوان نعمت الهی که به همت یکی از خیّرین برپا شده بود، پایان یافت.

فیلم| آقام حسین است!

اخبار

مجمع خیّرین کشور مأمور تشکیل «مجمع ملی خانواده» شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور حکمی، مجمع خیّرین کشور را مأمور تشکیل مجمع ملی خیّرین ازدواج و خانواده به منظور ترویج و تسهیل امر ازدواج جوانان کرد.

۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳

مجمع خیرین ساماندهی و تمرکز مجامع مرتبط با ترویج ازدواج را انجام می‌دهد

رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور گفت: مقرر شده مجمع خیّران کشور با حمایت سازمان اجتماعی وزارت کشور کار ساماندهی و تمرکز مجامع و مؤسسات مرتبط با حوزه ترویج ازدواج جوانان را انجام دهد.

۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث اعطا شد

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث را آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری، تولیت آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اعطا کرد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴

اعضای هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور معرفی شدند

دومین مجمع عمومی مجمع خیّرین کشور صبح امروز (پنجشنبه 15 شهریورماه) با حضور اکثریت اعضا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴