چهار اتاق عمل توسط خیّرین در بیمارستان اختر ساخته خواهد شد
در نشست مدیران و اساتید بیمارستان اختر تهران با اعضای مجمع خیّرین کشور

 چهار اتاق عمل توسط خیّرین در بیمارستان اختر ساخته خواهد شد

یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶

 دکتر توکل:
خیّرین درمانی همیشه در دل‌های مردم جا دارند

پس از انتصاب دکتر بدخشان به سمت مدیریت بیمارستان اختر، روز یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ جلسه اعضای مجمع خیّرین کشور با مدیران این بیمارستان برای حل مشکلات این بیمارستان برگزار شد. دکتر بدخشان پیش از این مدیریت بیمارستان فوق تخصصی کودکان مفید را به عهده داشت که با ارتباط موثر بیمارستان با خیّرین، رشد قابل توجهی در کیفیت خدمات‌دهی این بیمارستان ایجاد کرد. وی عضو شورای مرکزی مجمع خیّرین کشور است.
در ابتدای این نشست که با اجرا و سخنان محمدرضا کارگری دبیر و سخنگوی هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور آغاز شد، دکتر توکل رئیس بیمارستان اختر و از پزشکان زبده کشور، ضمن بیان تاریخچه‌ای از بیمارستان اختر گفت: «این بیمارستان توسط خانم اخترالملوک سهرابی فرمانفرما بنا نهاده شد. ایشان سال گذشته بع رحمت خدا رفت و پیش از درگذشت‌شان به من گفتند که به هیچ عنوان از این زمین جز برای مسائل درمانی و آموزش پزشکی و بهداشت استفاده نشود. این نگرانی ایشان از آن جهت بود که صحبت‌هایی درباره انتقال بیمارستان یه نقطه دیگری از شهر به علت ارزش بالای زمین انجام شده بود که با همت خیّرین علی‌الخصوص خیّرین مسجد فرشته بازسازی کامل بیمارستان انجام شد و بیمارستان در همین نقطه ماندگار شد.»
وی در ادامه افزود: «از سال ۱۳۶۵ با مصوبه بنیاد جانبازان و مستضعفان این بیمارستان به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منقل شد و از آن زمان تا کنون به یکی از قطب‌های پزشکی کشور در حوزه ارتوپدی تبدیل شده است. این بیمارستان با بهره‌گیری از بهترین اساتید کشور قادر به انجام عمل‌های منحصر بفرد در ایران توسط اساتید و با تعرفه دولتی است. ما در این مرکز ۳۵۰ دانشجوی رزیدنتی داریم و حتی از خارج کشور نیز دانشجوی در حال تحصیل پذیرش کرده‌ایم. با آغاز طرح تحول سلامت این بیمارستان با توجه خاص وزیر بهداشت مورد بازسازی قرار گرفت که در هنگام بازدید خواهید دید که ما مشکلی در مدرن بودن و امکانات نداریم جز در یک مورد. بیمارستان اختر همانگونه که گفته شد چند دهه قبل ساخته شده است و اتاق‌های عمل آن هنوز هم در حال کار هستند اما با توجه به فرسودگی و کار بسیارمان، نیاز به ساخت ۴ اتاق عمل جدید داریم. ما صرفاً در حوزه ساخت نیاز به کمک خیّرین داریم اما در مساله تجهیز به هیأت امنای مالی این مشکل را حل خواهد کرد. البته لازم به توضیح است که با همین تعرفه‌های دولتی درآمد ما ۲ برابر هزینه‌های‌مان است اما متاسفانه این درآمد ما در دست بیمه‌ها هستند و در حقیقت ما پولداری هستیم که پولش دست دیگری است.»
وی درباره ورود خیّرین به ساخت اتاق عمل در بیمارستان اختر گفت: «نام اخترالملوک سهرابی فرمانفرما هیچ گاه از ذهن کسانی که به این مرکز مراجعه می‌کنند خارج نمی‌شود. چرا که او با اهدای خانه خود، بیمارستانی را بنا نهاد که بسیاری از موارد تصادفی حاد کشور را تحت پوشش قرار داده است. ما می‌خواهیم نام خیّرینی را که در ساخت این ۴ اتاق عمل به ما کمک می‌کنند بر سر در اتاق‌ها قرار دهیم تا در دل‌های مردم ماندگار شوند و سال‌های سال ذکر خیر برای‌شان باقی بماند. دستان نیازمند ما به سمت دستان خیّر شما برای انجام این مشکل در بیمارستان دراز است.»


 مهندس حبیب‌الله بوربور:
تعیین نقشه جامع بیمارستان و تشکیل هیأت امنا می‌تواند به شناسایی و رفع همه مشکلات بیمارستان کمک کند

در ادامه نشست اعضای مجمع خیّرین کشور و مدیران ارشد بیمارستان اختر تهران، مهندس حبیب‌الله بوربور رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور در سخنان خود گفت: «هر کسی که پا به این جلسه نهاده با نیّت خیر وارد شده و امیدوارم خروجی جلسه خیر باشد و خداوند متعال هم لطف بی‌پایانش را نصیب ما کند تا همیشه در مسیر خیر ماندگار باشیم. انتظار بنده به شخصه این بود که آقا دکتر توکل خواسته بزرگتری داشته باشند. این مساله را بر این اساس مطرح می‌کنم که با توجه به رابطه خوب بنده با وزیر بهداشت و همکاری و لطف ایشان به مجمع خیّرین کشور به ایشان پیشنهاد دادیم که تمام بیمارستان‌های کشور به صورت هیأت‌امنایی اداره شوند و این پیشنهاد مورد توجه ایشان قرار گرفت. تشکیل هیأت امنا سبب می‌شود تا کارها به صورت عقلایی و شواریی پیش برود. اعضای هیأت امنا باید شامل افراد حقیقی و یا به عبارتی علاقمندان و افراد حقوقی مثل شهردار منطقه که در کارها یاری‌رسان بیمارستان هستند، باشد. ما هم در این مسیر یقیناً به شما کمک خواهیم کرد.»
وی در ادامه درباره تعامل مجمع خیّرین کشور و بیمارستان اختر گفت: «ما در مجمع ستاد کمک به نیازمندان درمانی را داریم که با اختصاص یک اتاق در بیمارستان اختر می‌توانیم گام‌های موثر و سریعی در حل مشکلات بیماران برداریم.»
رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور در ادامه درباره ساخت اتاق‌های عمل بیمارستان گفت: «به عقیده بنده آقای دکتر توکل از منظر یک متخصص درمانی به مساله نگاه می‌کنند اما بهتر است که این مساله را از منظر ساخت و ساز هم بررسی کنیم. همانطور که در جریانید بیمارستان‌های کشور موظف هستند که طرح جامع بیمارستانی خود را ارائه دهند تا ضمن بررسی کارآیی و به دور از نظرات شخصی، طرح مصوب وزارت بهداشت در بیمارستان اعمال شود. به عنوان نمونه شما یک اتاق عمل را در ساختمانی ۵۰ ساله یا با معیارهای خود می‌سازید که این خود محل بحث است. پیشنهاد می‌کنم که ساخت اتاق عمل را که یقیناً خیّرین زیادی برای انجام آن پیشگام هستند، با طرح جامع بیمارستان همگام کنید. من از آقای میرابی از دفتر فنی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تقاضا می‌کنم که بیایند و بررسی کنند و نظر کارشناسی خود را ارائه دهند و یقیناً در آن هنگام نظرات کارشناسی درمانی شما نیز اعمال خواهد شد.»
مهندس بوربور در انتها گفت: «از ۵۰۰ میلیون هزینه ساخت این اتاق‌های عمل، ۲۵۰ میلیون آن توسط حاج اکبر ابراهیمی تقبل شده است. اما من مطمئن هستم که نیازهای بیمارستان بیش از این اتاق عمل است که امیدوارم با فعال شدن هیأت امنا این نیازها احصا و برطرف شود.»

هاشم سلیمی آشتیانی:
باید در مسیر خدمت به مردم باشیم
در انتهای جلسه هاشم سلیمی آشتیانی در سخنانش گفت: «امیدوارم لحظاتی که در این جلسه می‌گذرانیم کارگشای آخرت ما باشد. حضرت علی(ع) می‌گویند اگر مردم به اندازه عمل‌شان صحبت کنند، سکوت دنیا را فرا می‌گرفت، ما باید پا در مسیر عمل قرار دهیم و در جهت خدمت مردم حرکت کنیم. ۲ اتاق عمل از مجموع ۴ اتاق عمل درخواستی شما را آقای ابراهیمی قبول کرده‌اند و باقی را هم با همکاری دیگر خیّرین انجام خواهیم داد.»

اخبار

مجمع خیّرین کشور مأمور تشکیل «مجمع ملی خانواده» شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور حکمی، مجمع خیّرین کشور را مأمور تشکیل مجمع ملی خیّرین ازدواج و خانواده به منظور ترویج و تسهیل امر ازدواج جوانان کرد.

۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳

مجمع خیرین ساماندهی و تمرکز مجامع مرتبط با ترویج ازدواج را انجام می‌دهد

رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور گفت: مقرر شده مجمع خیّران کشور با حمایت سازمان اجتماعی وزارت کشور کار ساماندهی و تمرکز مجامع و مؤسسات مرتبط با حوزه ترویج ازدواج جوانان را انجام دهد.

۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث اعطا شد

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث را آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری، تولیت آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اعطا کرد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴

اعضای هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور معرفی شدند

دومین مجمع عمومی مجمع خیّرین کشور صبح امروز (پنجشنبه 15 شهریورماه) با حضور اکثریت اعضا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴