آیین غبارروبی حرم مطهر حضرت معصومه به دست خیّرین در نشست فصلی ششم
چهل و هشتمین جلسه هیأت مدیره مجمع خیّرین در آستانه ششمین نشست فصلی برگزار شد

آیین غبارروبی حرم مطهر حضرت معصومه به دست خیّرین در نشست فصلی ششم

۲۶ مهرماه ۱۳۹۶

صبح روز ۲۶ مهرماه ۱۳۹۶، چهل و هشتمین جلسه هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور، یک روز پیش از نشست فصلی این مجمع با همراهی شورای خیّرین و واقفین حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) در تهران برگزار شد. این جلسه که پس از تلاوت قرآن با سخنان دبیر و سخنگوی مجمع، حاج محمدرضا کارگری آغاز شد، بیشتر به هماهنگی درباره برنامه‌های نشست ششم اختصاص داشت.

مهندس بوربور:
نشست‌های فصلی فرصتی برای همدلی خیّرین است
مهندس بوربور، رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور، در ابتدای این جلسه گفت: «نشست‌های فصلی پیش از هر چیزی، زمان همدلی و تجدید پیمان برای شروع دوباره است. در این نشست‌‌ها همواره موضوعاتی مطرح شده که برای کمک به رفع نیازها در کشور راهگشا بوده است. اعضای شورای مرکزی، میزبانان این نشست‌ها و تمامی افرادی که دغدغه خیررسانی به مردم دارند، در این جلسات حاضر می‌شوند و به بهبود فرایند کار خیر کمک می‌کنند. این بار نیز این نشست با همت و همراهی شورای خیّرین و واقفین حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود. در طول تاریخ افراد بسیاری در زمینه توسعه دینی و افزایش سطح فرهنگ شیعی فعال بودند و ما می‌خواهیم با برگزاری این نشست در آستان مقدس حضرت معصومه(س) از این خیّرین تقدیر کنیم. شنیدن دغدغه‌های دوستان، انتقادات، پیشنهادات و راهکارهایی برای تسریع انجام کار خیر از مهم‌ترین خصلت‌های نشست‌های فصلی است که فردا نیز یقیناً آن را دنبال می‌کنیم.»

حسن حمزه‌زاده:
برقراری ارتباط معنوی با حرم مقدس، هدف اصلی این شماره ماهنامه هزاربرگ است
در ادامه این نشست، حسن حمزه‌زاده مدیر روابط عمومی مجمع یّرین کشور، کنداکتور مراسم فردا را اعلام کرد که بر این اساس سخنرانی آیت‌الله سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س)، مهندس بوربور رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور، حاج محمد رضا کارگری، دبیر مجمع خیّرین کشور، دکتر رحماندوست، مدیرعامل مجمع، آقای جهانگیرزاده معاون اجرایی آستان، خانم خدیجه نیزاری رئیس کارگروه بانوان مجمع و برخی از مسئولان کارگروه‌های مختلف مجمع از عمده برنامه‌های نشست ششم خواهد بود. مراسم معنوی غبارروبی قسمت دیگری از این مراسم است که پس از پایان نشست توسط آستان مقدس برگزار خواهد شد.
وی در پایان گفت: «ماهنامه هزاربرگ ویژه این نشست منتشر شده و ما در این شماره سعی کردیم با نگاهی دقیق، ضمن معرفی ساز و کار حرم مقدس حضرت معصومه(س) پای صحبتی برخی خیّرین فعال در این مکان مقدس بنشینیم. هدف اصلی انتقال درست معنا و برقراری ارتباط معنوی حین مطالعه مجله است. برنامه‌های نشست ششم به طور کامل هماهنگ شده و هم‌اکنون هم دوستانی در تهران و قم مشغول انجام مقدمات نهایی برگزاری این نشست هستند.»

حمیدرضا شاه‌حسینی:
۹۸ درصد کارهای ساختمانی شیرخوارگاه شبیر انجام شده است
در قسمت دیگری از جلسه هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور، حاج آقا شاه‌حسینی به ارائه گزارشی درباره ساختمان جدید شیرخوارگاه شبیر پرداخت و گفت:‌ «۹۸ درصد کارهای احداث شیرخوارگاه شبیر انجام شده و در حال حاضر مشغول نصب شیشه‌های پنجره‌ها هستیم. با همین روند اگر پیش برویم تا چند روز دیگر، یعنی پایان مهرماه کارهای ساختمانی آن به پایان خواهد رسید. محوطه‌سازی این شیرخوارگاه که پیشتر محل بحث بود باید پیگیری شود تا با ورود شهرداری منطقه این کار نیز به سرانجام برسد. در زمینه تجهیز ساختان نیز باید با سازمان بهزیستی به نتیجه برسیم تا هرچه سریعتر در این مورد تصمیم‌گیری و اقدام کنیم.»
چهل و هشتمین جلسه هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور پس از بیان نظرات مختلف درباره موضوع تجهیز شیرخوارگاه شبیر به پایان رسید.

اخبار

مجمع خیّرین کشور مأمور تشکیل «مجمع ملی خانواده» شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور حکمی، مجمع خیّرین کشور را مأمور تشکیل مجمع ملی خیّرین ازدواج و خانواده به منظور ترویج و تسهیل امر ازدواج جوانان کرد.

۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳

مجمع خیرین ساماندهی و تمرکز مجامع مرتبط با ترویج ازدواج را انجام می‌دهد

رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور گفت: مقرر شده مجمع خیّران کشور با حمایت سازمان اجتماعی وزارت کشور کار ساماندهی و تمرکز مجامع و مؤسسات مرتبط با حوزه ترویج ازدواج جوانان را انجام دهد.

۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث اعطا شد

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث را آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری، تولیت آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اعطا کرد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴

اعضای هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور معرفی شدند

دومین مجمع عمومی مجمع خیّرین کشور صبح امروز (پنجشنبه 15 شهریورماه) با حضور اکثریت اعضا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴