با بالفعل کردن امکانات بالقوه مشکلات را رفع کنید
مهندس بوربور در نشست مشترک مجمع خیرین کشور و بنیاد حامیان دانشگاه تهران عنوان کرد:

با بالفعل کردن امکانات بالقوه مشکلات را رفع کنید

چهارشنبه ٣ آبان ۱۳۹۶

نشست مشترک مجمع خیرین کشور و بنیاد حامیان دانشگاه تهران در دانشکده فناورى هاى نوین دانشگاه تهران با حضور مهندس حبیب الله بوربور و دکتر محمود کمره اى، رؤساى این دو نهاد خیرى و علمى، به منظور بررسى چگونگى رفع مشکلات سخت افزارى این دانشکده برگزار شد. 

به گزارش روابط عمومى مجمع خیرین کشور، دکتر محمدى، عضو هیات علمی دانشکده فناورى هاى نوین دانشگاه تهران، در آغاز این نشست در روز چهارشنبه ٣ آبان، با شرح روند تأسیس دانشکده فناورى هاى نوین دانشگاه تهران و انتقاد از در اختیار نداشتن ساختمان مناسب براى این دانشکده که محل تحصیل و پژوهش حدود ٣٠٠ دانشجوى نخبه مقاطع کارشناسى ارشد و دکترى است، گفت: از سازمان مدیریت و برنامه ریزى کشور براى تأمین هزینه هاى ساخت ساختمان دانشکده درخواست کرده ایم؛ اما به دلیل وضعیت اقتصادى کشور خیلى به تحقق آن امیدوار نیستیم.

دکتر کمره ای: مجمع خیرین کشور می تواند حامی ما در احداث دانشکده فن آوری های نوین باشد

در ادامه دکتر کمره اى، رییس دانشکده فناورى هاى نوین دانشگاه تهران نیز گفت: این دانشکده از سال ١٣٨٩ فعالیت خود را آغاز کرده است؛ اما متأسفانه هم اکنون از ساختمان مناسبى براى ادامه فعالیت خود برخوردار نیست. بعد از اعطاى مأموریت به اینجانب براى مدیریت دانشکده، به دنبال تأمین فضاى آموزشى درخور اهداف و اساتید و دانشجویان، هستیم. زمینى به این منظور گودبردارى شده است؛ اما به دلیل نبود بودجه کافى، عملیات احداث آن متوقف شده است. 

وى همچنین با اشاره به فعالیت بنیاد حامیان دانشگاه تهران در این دانشگاه و معرفى آن گفت: این بنیاد در حقیقت تشکل مردمى است که توسط جمعى از حامیان دانشگاه تهران راه اندازى شده و اهداف آن هم حمایت از این دانشگاه قدیمى است. اقداماتى براى رفع نیاز ساختمان دانشکده فناورى هاى نوین در این بنیاد انجام شده است؛ اما هنوز در اولویت برنامه هاى این بنیاد قرار ندارد.

کمره اى همچنین گفت: دولت در پاسخ به درخواست نیاز دانشکده براى تأمین هزینه هاى ساخت بناى آن، رجوع به خیرین و استفاده از ظرفیت هاى مردمى را توصیه کرده است. بر این اساس درخواست رسمى خود براى ورود مجمع خیرین کشور به رفع این معضل را مطرح مى کنیم. 

مهندس بوربور: با بالفعل کردن امکانات بالقوه مشکلات را رفع کنید

رییس مجمع خیرین کشور هم در این دیدار با شرح روند تأسیس مجامع خیرى متعدد کشورى که هر کدام از آنها را با کمک خیرین نیک اندیش محقق ساخته است، به معرفى ساختار مجمع خیرین کشور پرداخت و در ادامه گفت: متأسفانه کشور دچار مشکلات اقتصادى است. بر این اساس نهادها و دستگاه هاى مختلف براى گذر از معضلات خود، باید امکانات بالقوه خود را بالفعل کنند. 

وى افزود: از جمله دانشگاه تهران براى تأمین هزینه هاى ساخت بناى دانشکده فناورى هاى نوین، یکى از ساختمان هاى متعلق خود در مرکز شهر تهران را با استفاده از قوانین موجود به فروش برساند. 

بوربور ادامه داد: توصیه دیگر من ارتباط دانشکده فناورى هاى نوین با ارگان ها و مجموعه هایى مانند بخش فناورى هاى نوین دفاعى وزارت دفاع براى استفاده از امکانات و آزمایشگاه آنهاست تا دانشجویان شما بتوانند از این امکانات بهره ببرند. 

وى همچنین گفت: سال قبل با نظر مقام معظم رهبرى، شوراى عالى انقلاب فرهنگى سیاست کلان عرصه علم و فناورى را به تصویب رساند که دبیرخانه آن در اوقاف مستقر است تا برخى از هزینه هاى مورد نیاز در این باره را تأمین کند. مى توانید از این مصوبه و از امکانات اوقاف براى ساخت بناى دانشکده بهره ببرید.

رییس هیات مدیره مجمع خیرین کشور در پایان با عنوان اینکه اینجانب شخصا علاقمند هستم تا اینکه مشکل تامین ساختمان مناسب برای دانشجویان این دانشکده حل شود، وعده کرد تمام مساعی خود را برای استفاده از پتانسیل خیرین برای رفع این مشکل به کار خواهد گرفت.

اخبار

مجمع خیّرین کشور مأمور تشکیل «مجمع ملی خانواده» شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور حکمی، مجمع خیّرین کشور را مأمور تشکیل مجمع ملی خیّرین ازدواج و خانواده به منظور ترویج و تسهیل امر ازدواج جوانان کرد.

۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳

مجمع خیرین ساماندهی و تمرکز مجامع مرتبط با ترویج ازدواج را انجام می‌دهد

رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور گفت: مقرر شده مجمع خیّران کشور با حمایت سازمان اجتماعی وزارت کشور کار ساماندهی و تمرکز مجامع و مؤسسات مرتبط با حوزه ترویج ازدواج جوانان را انجام دهد.

۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث اعطا شد

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث را آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری، تولیت آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اعطا کرد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴

اعضای هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور معرفی شدند

دومین مجمع عمومی مجمع خیّرین کشور صبح امروز (پنجشنبه 15 شهریورماه) با حضور اکثریت اعضا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴