برگزارى نشست فعالان حوزه آسیب هاى اجتماعى با مجمع خیرین کشور

برگزارى نشست فعالان حوزه آسیب هاى اجتماعى با مجمع خیرین کشور

چهارشنبه ٣ آبان ۱۳۹۶

جمعى از زنان مدیر و مسئول سمن (سازمان هاى مردم نهاد) هاى فعال در حوزه آسیب هاى اجتماعى، با حضور در مجمع خیرین کشور با حبیب الله بوربور، رییس هیأت مدیره و مجتبى رحماندوست، مدیرعامل این مجمع دیدار کردند. 

به گزارش روابط عمومى مجمع خیرین کشور، دکتر رحماندوست در این دیدار که روز چهارشنبه سوم آبان برگزار شد، با بیان اینکه فعالیت سمن ها و نهادهاى مردمى، عاملى براى مقابله با آسیب هاى اجتماعى است، گفت: مجمع خیرین کشور با برنامه هایى همچون رایزنى با نمایندگان مجلس شوراى اسلامى به منظور راه اندازى فراکسیون خیرین و نیز تصویب قانون اعطاى مشوق هاى قانونى به خیرین، به دنبال حمایت از فعالیت سازمان هاى مردم نهاد است. 

وى افزود: مجمع خیرین کشور داراى ظرفیت ها و پتانسیل هایى است که مى تواند مشاوره ها و کمک هایى را به سمن هاى فعال در حوزه هاى خیرى ارایه دهد. 

همچنین در این نشست، جمعى از بانوان فعال در حوزه آسیب هاى اجتماعى ضمن طرح پرسش هاى خود در خصوص قوانین فعالیت هاى خیرى، نظرات خود درباره این فعالیت ها و نیز مجمع خیرین کشور را بیان کردند. 

عمده فعالیت سمن هایى که نمایندگان آنها در این نشست حضور داشتند، دفاع از قربانیان کودک آزارى، همسرآزارى و سالمندآزارى، کودکان کار، زنان خیابانى، زنان بى سرپرست و بدسرپرست و دیگر آسیب هاى اجتماعى است.

 

اخبار

مجمع خیّرین کشور مأمور تشکیل «مجمع ملی خانواده» شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور حکمی، مجمع خیّرین کشور را مأمور تشکیل مجمع ملی خیّرین ازدواج و خانواده به منظور ترویج و تسهیل امر ازدواج جوانان کرد.

۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳

مجمع خیرین ساماندهی و تمرکز مجامع مرتبط با ترویج ازدواج را انجام می‌دهد

رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور گفت: مقرر شده مجمع خیّران کشور با حمایت سازمان اجتماعی وزارت کشور کار ساماندهی و تمرکز مجامع و مؤسسات مرتبط با حوزه ترویج ازدواج جوانان را انجام دهد.

۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث اعطا شد

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث را آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری، تولیت آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اعطا کرد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴

اعضای هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور معرفی شدند

دومین مجمع عمومی مجمع خیّرین کشور صبح امروز (پنجشنبه 15 شهریورماه) با حضور اکثریت اعضا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴