لزوم اقدام فوری جامعه خیّرین کشور برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان
رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور تاکید کرد؛

لزوم اقدام فوری جامعه خیّرین کشور برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان

رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور بر لزوم اقدام فوری جامعه خیّرین کشور برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مجمع خیرین کشور، حبیب الله بوربور، رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور با ابراز تاسف از زلزله شدیدی که در مناطق مرزی کشور  رخ داد، گفت: اتفاقی که دیشب در مناطق مرزی و استان کرمانشاه و نیز استان‌های همجوار افتاد، دل هر انسانی را غمگین می‌کند. باید پیش از هر صحبتی در ابتدا این ضایعه اسفناک را به مقام معظم رهبری، مردم ایران و خانواده داغدار عزیزان زلزله‌زده تسلیت عرض کنم.

بوربور افزود: وقتی شما می‌دانید که هر آن ممکن است که زلزله‌ای در کشور رخ دهد، شرط عقل این است که راه‌های مقابله با آسیب‌های آن را پیش‌بینی کنیم. کاری که مجمع خیّرین کشور انجام داده، همین است.

وی گفت: مجمع خیّرین کشور با حضور ۸ جامعه خیّری، ۸ بنیاد نیکوکاری و ۳ دانشگاه و ۴ عضو افتخاری جدید به همراه ۱۷ شخصیت حقیقی خیّر شاخص کشور، این ترکیب را تشکیل می‌دهد. با توجه به وقوع این زلزله هیات مدیره مجمع از همه اعضای حقوقی و حقیقی خود تقاضا دارند در پاسخ به فرمان مقام معظم رهبری، تمام ظرفیت های بلقوه خود را برای پوشش مناسب این واقعه اسفناک به کار گیرند. 

وی همچنین عنوان کرد: جامعه خیّرین حامی معلولان با برنامه‌ریزی‌های انجام‏شده می‌تواند در چنین زمانی به یاری مناطق زلزله‌زده بیاید و بخشی از نیازهای آنها را مرتفع کند. جامعه خیّرین مدرسه‌ساز هم  می تواند برای مساله مدرسه‌سازی به سرعت وارد عمل شود. همچنین جامعه خیّرین مسکن‌ساز ما باید وارد کار شود. 

رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور در پایان گفت: باید این را بدانیم که همیاری و همراهی مجمع خیرین کشور در مسیر بازگرداندن مناطق مرزی استان کرمانشاه  به شرایط عادی، هم وظیفه‌ای برای نشان دادن همبستگی‌ ماست و هم آزمونی برای خدمت به مردم. غفلت نباید بکنیم.

اخبار

مجمع خیّرین کشور مأمور تشکیل «مجمع ملی خانواده» شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور حکمی، مجمع خیّرین کشور را مأمور تشکیل مجمع ملی خیّرین ازدواج و خانواده به منظور ترویج و تسهیل امر ازدواج جوانان کرد.

۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳

مجمع خیرین ساماندهی و تمرکز مجامع مرتبط با ترویج ازدواج را انجام می‌دهد

رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور گفت: مقرر شده مجمع خیّران کشور با حمایت سازمان اجتماعی وزارت کشور کار ساماندهی و تمرکز مجامع و مؤسسات مرتبط با حوزه ترویج ازدواج جوانان را انجام دهد.

۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث اعطا شد

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث را آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری، تولیت آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اعطا کرد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴

اعضای هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور معرفی شدند

دومین مجمع عمومی مجمع خیّرین کشور صبح امروز (پنجشنبه 15 شهریورماه) با حضور اکثریت اعضا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴