اتاق اصناف باید جدی‌تر و سریع‌تر وارد کار کمک به زلزله‌زدگان شود
محمدرضا کارگری، دبیر مجمع خیرین کشور

اتاق اصناف باید جدی‌تر و سریع‌تر وارد کار کمک به زلزله‌زدگان شود


محمدرضا کارگری در گفت‌وگو با خبرنگار ماهنامه هزاربرگ درباره حضور اتاق اصناف در بحث فعالیت‌های مربوط به زلزله‌زدگان مناطق غربی کشور گفت: «صنف الکتریک کشور تا این لحظه که با شما صحبت می‌کنم ساخت ۳ مدرسه را در استان کرمانشاه تعهد کرده است. از طرفی دیگر ما در همین صنف در حال جمع‌آوری کمک‌های نقدی برای راه‌اندازی خانه‌های بهداشت هستیم.»
وی درباره فعالیت اتاق اصناف ایران و تهران گفت: «واقعیت قضیه این است که اتاق اصناف در حد نام و اندازه خود هنوز وارد این قضیه نشده است. انتظار ما این بود که اتاق اصناف همان روزهای اول در منطقه حاضر می‌شد و ستادی را تشکیل می‌داد و با کار به موقع خود امید را در منطقه زنده می‌کرد، نه اینکه ده روز پس از این رخداد وارد منطقه شود. اتاق اصناف کشور حدود یک سوم جمعیت کشور را در واقع پوشش می‌دهد و از ظرفیتی قابل توجه برخوردار است. داشتن چنین پشتوانه‌ای، رفتاری بهتر و پسندیده‌تر را می‌طلبد.»
محمدرضا کارگری، دبیر و سخنگوی مجمع خیّرین کشور و از فعالان صنف الکتریک در ادامه گفت: «البته اجلاس اصناف کشور، قرار است یکشنبه برگزار شود که علی‌رغم اینکه بسیار دیر است اما در هرصورت گامی رو به جلوست. اتاق اصناف با پتانسیلی که دارد، قابلیت تبدیل شدن به یکی از قطب‌های خیّری کشور را دارد و این امر به هیچ وجه دور از دسترس نیست. تلاش ما در این راه است و امیدواریم با اراده و خواست مسئولان به زودی به این مهم دست یابیم.»

اخبار

مجمع خیّرین کشور مأمور تشکیل «مجمع ملی خانواده» شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور حکمی، مجمع خیّرین کشور را مأمور تشکیل مجمع ملی خیّرین ازدواج و خانواده به منظور ترویج و تسهیل امر ازدواج جوانان کرد.

۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳

مجمع خیرین ساماندهی و تمرکز مجامع مرتبط با ترویج ازدواج را انجام می‌دهد

رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور گفت: مقرر شده مجمع خیّران کشور با حمایت سازمان اجتماعی وزارت کشور کار ساماندهی و تمرکز مجامع و مؤسسات مرتبط با حوزه ترویج ازدواج جوانان را انجام دهد.

۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث اعطا شد

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث را آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری، تولیت آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اعطا کرد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴

اعضای هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور معرفی شدند

دومین مجمع عمومی مجمع خیّرین کشور صبح امروز (پنجشنبه 15 شهریورماه) با حضور اکثریت اعضا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴