مجمع خیرین تهران اولین مولود استانی مجع خیرین کشور
انتخابات مجمع خیرین تهران انجام شد

مجمع خیرین تهران اولین مولود استانی مجع خیرین کشور

چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷

در نخستین نشست مجمع خیرین کشور که با استقبال جمع کثیری از خیرین و فعالان عرصه نیکوکاری تهران در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اعضای هیات موسس، هیات امنا و هیات مدیره مجمع خیرین تهران انتخاب شدند.

این نشست که به همت مجمع خیرین کشور و با مساعدت فرمانداری تهران و سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، تهران عنوان نخستین نمایندگی مجمع خیرین کشور را به خود اختصاص داد.

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین کشور، روز چهارشنبه مورخ ۹۷/۳/۹ رأس ساعت ۱۱ صبح، نشست تاسیس مجمع خیرین تهران در فرمانداری تهران با حضور تعداد کثیری از خیرین و مسئولان کشور، از جمله مهندس محمدحسین مقیمی، استاندار تهران، دکتر عیسی فرهادی، معاون استاندار و فرماندار تهران، مهندس حبیب الله بوربور، رییس هیات مدیره مجمع خیرین کشور و دکتر علی عبدالهی‌زاده، عضو شورای مرکزی و دکتر مجتبی رحماندوست، مدیر عامل مجمع خیرین کشور، دکتر حسین کتابی مدیرعامل هلال احمر استان تهران و جمعی از نیک‌اندیشان خیر برگزار شد. 

عیسی فرهادی، فرماندار تهران

تشکیل مجمع خیرین تهران برای ایجاد رفاه و حل مشکلات مردم ضروری است

عیسی فرهادی، فرماندار تهران ضمن اشاره به نقش موثر خیریه ها و موسسات نیکوکاری در برون رفت از آسیب های اجتماعی شهر تهران گفت: تشکیل مجمع خیرین تهران برای ایجاد رفاه و حل مشکلات مردم و آسیب های اجتماعی تهران  ضروری است.

فرهادی افزود: مجمع خیرین تهران با ایجاد شبکه بصورت هم افزایی در سطح شهرستان تهران می تواند ضمن کاهش موازی کاری بین نهادهای مردمی و دستگاه های دولتی، هدفمندسازی و یکپارچه سازی اقدامات و سیاست های حمایتی  را برای شهروندان تهران به ارمغان آورد.

فرماندار تهران بررسی وضعیت موجود و نیازهای زیرساختی با بهره گیری از ظرفیت دستگاه های حاکمیتی و سازمان های مردم نهاد، یکپارچه سازی ارائه خدمات حمایتی و کمک به تقویت و ایجاد موسسات نیکوکاری از طریق ایجاد سیاست های تشویقی  را از دیگر  نتایج ایجاد مجمع خیرین تهران برشمرد. معاون عمرانی استاندار تهران با ابراز خرسندی از تشکیل مجمع خیرین تهران در پایان گفت: مجمع خیّرین کشور به عنوان یک تشکّل مرجع که اعتماد و اقبال عمومی دارد، می‌تواند پیشگام چنین حرکت‌هایی باشد.

مهندس حبیب الله بوربور رئیس هیات مدیره مجمع خیّرین کشور:

سامان دادن به تشکل های خیّری در قالب یک سیستم متمرکز و جامع ممکن است

مهندس حبیب الله بوربور رئیس هیات مدیره مجمع خیّرین کشور، دومین سخنران این نشست بود ضمن بیان نکاتی درباره علت شکل گیری مجامع استانی مجمع خیرین کشور و با اشاره به تجربه خود و اعضاء در تشکیل و راه اندازی مجامع خیّری مهم فعال کشور، علت دعوت از مهمانان این جلسه را تلاش برای تشکیل و ساماندهی نمایندگی تهران مجمع خیّرین کشور عنوان کرد و گفت: سامان دادن به کمک های مردمی و تشکل های خیّری در قالب یک سیستم متمرکز و جامع، میزان و تاثیر کمک ها را افزایش می دهد.

وی با تشکر از کسانی که در فراهم کردن مقدمات راه اندازی مجمع خیرین تهران تلاش کردند، گفت: ان شاءالله به زودی شاهد راه اندازی دیگر نمایندگی های مجمع خیرن کشور خواهیم بود.

مهندس حسین مقیمی استاندار تهران:

تشکیل مجمع خیرین تهران یک ضرورت بود

مهندس حسین مقیمی استاندار تهران درباره میزان آسیب پذیری استان تهران و لزوم انجام کارهای خیّری آن بیان کرد و گفت: فعالیت خیّری و تلاش در جهت سازندگی توسط نیروهای مردمی یک اقدام مرسوم در سراسر جهان است  ایران نیز در این زمینه تاریخ غنی ای دارد.

وی اضافه کرد: تشکیل مجمع خیرین تهران یک ضرورت بود که از مدتها پیش احساس می شد و من از آقای فرهادی، فرماندار تهران که سرانجام این مهم را به سرانجام رساندند تشکر می کنم.

مقیمی تصریح کرد: فعالیت خیّری نباید با کار دولتی اقدام شود ولی هدف همه ما باید این باشد که از تمام توان خود استفاده کنیم تا امورات مردم را پیش ببریم و این وقتی محقق می شود که کار کردن برای مردم در هر جایگاهی را یک وظیفه بدانیم.

استاندار تهران بلافاصله پس از پایان سخنانش جلسه را ترک کرد تا برگزارکنندگان این نشست کار انتخاب اعضای هیات امنای مجمع خیّرین تهران را آغاز کنند.

مهندس بوربور در آغاز بخش دوم سخنانش گفت: همه شما که دعوت مجمع خیرین کشور و جمعیت هلال احمر و فرمانداری تهران را پذیرفتید و  در این نشست حضور پیدا کردید، به عنوان هیات موسس مجمع خیرین تهران هستید. وی ادامه داد: کسانی که از جمع شما تمایل دارند به عنوان هیات امنای مجمع خیرین تهران انتخاب شوند، بر روی برگه های توزیع شده اعلام آمادگی کنند تا همکاران ما کار رای گیری را برای انتخاب ۲۱ نفر اعضای هیات امنا انجام دهند.

پس از سخنان مهندس بوربور ۶۶ نفر کاندید عضویت در هیات امنا شدند و از این میان ۲۱ نفر با انتخاب اعضای هیات موسس به عنوان اعضای هیات امنای مجمع خیرین کشور انتخاب شدند.

گزارش کامل این نشست و نتایج آن متعاقبا اعلام می شود.

عکس: پارسا حمزه زاده

اخبار

مجمع خیّرین کشور مأمور تشکیل «مجمع ملی خانواده» شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور حکمی، مجمع خیّرین کشور را مأمور تشکیل مجمع ملی خیّرین ازدواج و خانواده به منظور ترویج و تسهیل امر ازدواج جوانان کرد.

۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳

مجمع خیرین ساماندهی و تمرکز مجامع مرتبط با ترویج ازدواج را انجام می‌دهد

رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور گفت: مقرر شده مجمع خیّران کشور با حمایت سازمان اجتماعی وزارت کشور کار ساماندهی و تمرکز مجامع و مؤسسات مرتبط با حوزه ترویج ازدواج جوانان را انجام دهد.

۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث اعطا شد

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث را آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری، تولیت آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اعطا کرد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴

اعضای هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور معرفی شدند

دومین مجمع عمومی مجمع خیّرین کشور صبح امروز (پنجشنبه 15 شهریورماه) با حضور اکثریت اعضا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴

گزارش

متن سخنرانی آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری در آیین افتتاح شبستان امام خمینی‌(ره) حرم حضرت عبدالعظیم(ع)

ساخت شبستان امام خمینی(ره) توسط آقای ابراهیمی دو برکت به همراه داشته است؛ یکی از این برکات برای آستان است که ساخت همین شبستان است؛ برکت دیگرش آشنایی ما با مجموعه خیّرین است.

۲۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱:۰

اکسیر عشق بر مسم افتاد و زر شدم

پروژه ساخت ضریح حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با عنایت حضرت سیدالکریم (ع) و حمایت مادی و معنوی دکتر عباس مصلی‌نژاد، آغاز شده است و ادامه دارد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۶

مجمع خیّرین کشور تا کرانه‌های خزر رسید

مراسم رسمی راه‌اندازی نمایندگی‌ مجمع خیّرین کشور در استان گیلان، بعد از ظهر بیست‌وپنجم مردادماه در محل جمعیت هلال احمر استان و با حضور بیش از ۶۰ تن از نمایندگان تشکل‌های مردم‌نهاد فعال در استان ...

۲۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۹:۵۴

دومین مجمع استانی مجمع خیرین کشور در کنار امام مهربانی شکل گرفت

مجمع خیّرین استان خراسان رضوی به عنوان دومین شعبه استانى مجمع خیّرین کشور با معرفی اعضاى هیأت امناء در مشهد اعلام موجودیت کرد.

۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۳