دومین مجمع استانی مجمع خیرین کشور در کنار امام مهربانی شکل گرفت
در راستای راه اندازی نمایندگی های استانی مجمع خیرین کشور

دومین مجمع استانی مجمع خیرین کشور در کنار امام مهربانی شکل گرفت

در آخرین روز بهار ۱۳۹۷

مجمع خیّرین استان خراسان رضوی به عنوان دومین شعبه استانى مجمع خیّرین کشور با معرفی اعضاى هیأت امناء در مشهد اعلام موجودیت کرد. 

به گزارش روابط عمومى مجمع خیّرین کشور، نشست مجمع عمومى خیّرین استان خراسان رضوی به منظور انتخاب اعضاى هیأت امنا، هیأت مدیره و بازرسین، با حضور حبیب الله بوربور، رییس مجمع خیّرین کشور، علی رضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی، مهندس حبیب درگاهی، رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر، دکتر سید مجتبی احمدی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی و نیز جمعى از چهره ها و شخصیت هاى خیّرى فعال، پنج شنبه ۳۱ خرداد ماه در پردیس شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی برگزار شد. 

در ابتدای این جلسه مهندس حبیب الله بوربور، رییس هیات مدیره مجمع خیرین کشور در سخنانی گفت: حضور من در مجموعه فعالیت های خیرخواهانه به این خاطر است که رهبر معظم انقلاب همواره بر کمک و حمایت های مردمی در انجام امور تاکید کرده اند. 

وی افزود: بیست سال پیش خدمت ایشان رسیدیم و برای حل مشکلات مدارس چند نوبته از ایشان طلب استمداد کردیم. در جواب ایشان فرمودند، به مردم رجوع کنید. همچنین گفتند به دولت سفارش شما را می‌کنم، به مجلس توصیه می‌کنم با شما همکاری کند، به دستگاه‌های زیر مجموعه رهبری می‌گویم در مدرسه‌سازی یاری دهند که همان زمان ستاد اجرایی فرمان امام قبول کرد هزار مدرسه بسازد و همچنان درحال ساختن مدرسه هستند و در آن زمان با حمایت‌های مقام معظم رهبری بودجه ما به ۳۰۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت که در آن زمان رقم بسیار بالایی بود.

 مهندس بوربور با اشاره به نیاز حضور خیرین و نیکوکاران در عرصه های مختلف اجتماعی گفت: نیاز بود مجمعی شکل بگیرد تا هم در شرایط عادی و هم در شرایط بحران بتواند امکانات مجامع خیری مختلف را بسیج کند. به این دلیل بود که مجمع خیرین کشور در دو سال گذشته شکل گرفت.

رییس مجمع خیرین کشور با اشاره به اینکه رییس هیات مدیره مجمع خیرین کشور عضو شورای اجتماعی کشور است، گفت: شورای اجتماعی کشور هم که در چند نوبت خدمت مقام معظم رهبری رسیده اند، ایشان تاکید کرده اند که حتما از مردم در کارها کمک گرفته شود.

رییس هیات مدیره مجمع خیرین کشور مهمترین هدف سال جاری مجمع خیرین کشور را راه اندازی مجامع استانی در سراسر کشور اعلام کرد و گفت: بعد از تشکیل مجمع خیرین استان تهران در روزهای گذشته، حالا نوبت استان خراسان رضوی است که ظرفیت بالایی را در تشکیل مجامع و سمن های خیری در سطح کشور دارد.

در ادامه این جلسه، دکتر سیمجتبی احمدی، مدیرعامل سازمان هلال احمر استان خراسان جنوبی و علیرضا نبی، رییس کارگروه مشاغل اجتماعی مجمع خیرین کشور و دکتر نادر ریاحی به بیان نظرات خود پرداختند و سپس استاندار خراسان جنوبی به سخنرانی پرداخت.

علی رضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی:

موظف به رفع موانع و تسهیل فعالیت خیرین در حوزه های مختلف هستیم

 علی رضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی در نخستین مجمع عمومی مجمع خیرین استان خراسان رضوی گفت: ایران کشوری توانمند است، اما باید با همدلی و همراهی ظرفیت های بالقوه را به فعلیت درآوریم و در این راستا هرجا ما با هم حرکت کرده و به خدا توکل وخود را باور کرده ایم، موفق بوده ایم.

وی با اشاره به جایگاه امور خیر و نیکی به دیگرا در قرآن، احادیث و روایات اسلامی عنوان کرد: در کشور ما این مردم خیر اندیش نشان داده اند که مصداق "بر و خیر بزرگ "هستند  و در کنار ایمان و انجام امور فردی در مسئولیت های اجتماعی خود نیز  حضور فعالی داشته و به مفهوم واقعی مسلمانان و هماره به فکر هم نوع خود بوده و هستند.

 وی با تاکید بر اینکه عمل خیر رساندن به دیگران در حوزه ها و بخش های متعدد و متکثر پراکنده است و محدود به یک حوزه نیست ، افزود: برخی مدرسه ساز بوده، عده ای در حوزه درمانی ،گروهی به ایتام، افراد بی بضاعت و یا معلولان خدمت کرده و برخی هم چون جوانان در حوزه های جهادی با آبادانی روستاها و مناطق محروم اقدام به محرومیت زدایی از مناطق مختلف کشور می کنند و گروهی هم این خیر را در ساخت مساجد و اماکن مذهبی و حوزه های علمیه یافته اند.

 استاندار خراسان رضوی افزود: امروز شاهد حضور خیرین در تمامی عرصه ها هستیم به گونه ای که هر جا نیاز بوده ،حضور یافته و نقش موثر خود را ایفا کرده اند.

وی با اشاره به اینکه برای اداره مطلوب یک جامعه نظام مقتدر و توانمند ضروری است که در کشور نظام جمهوری اسلامی به بهترین شکل و بر اساس انتخاب مردم مدیریت جامعه و کشور را عهده دار است اما در کنار این حوزه بخش دیگر خصوصی است که در همه حوزه ها در کنار بخش حاکمیتی نقش دارد و مهم است.

 رشیدیان در این میان در کنار این دو حوزه بخش مدنی را پایه اصلی خواند و اظهار کرد: مهمترین بخش مدنی خیرین هستند در عین آنکه در این حوزه تشکل های صنفی و سیاسی و غیره هم وجود دارند اما بخش خیرین به عنوان نهادی که در حوزه های مختلف توسعه کشور می تواند تاثیر گذار باشد بسیار برجسته تر است .

 وی ساماندهی موضوع فعالیت خیرین و اجتماع آنها و ایجاد ظرفیت و بستر برای حضور موثر خیرین و اداره حوزه خیرین با کمک خود آنان برای رساندن خیر کثیر به صورت متوازن ومتناسب با نیازهای جامعه بسیار مهم است و امید است در سایه رافت رضوی این خیر کثیر را در جای جای ایران زمین گسترش داده و همه شما سفیرانی برای امام مهربانی باشید و بخشی از مشکلات مردم را کاهش دهیم.

در ادامه این نشست انتخابات براى تعیین اعضای هیأت امنای مجمع خیّرین استان خراسان رضوی انجام شد که نتایج آن به ترتیب آراء این شرح است:

حمید مستشاری، حمید مستشاری، سیدهدایت الله هاشمی نسب، محمد حسین علیزاده، غلامرضا بصیری پور، محسن شرکاء، سید حسین واحد، زهرا الستی، سید احمد سادات مادرشاهی، ظهیر مظلومی نژاد، محمد حسین روشنک، سید علی اکبر عادل، سید عبدالرضا حسینی نسب، وحید تعقیبی، زهرا ریاضی، علیرضا نبی، جواد انصاری، علیرضا کلاهان، احمد بلبل تربتی، زهرا خسروی، سیدهادی هژبرالسادات و محسن انتظاری هروی.

اخبار

مجمع خیّرین کشور مأمور تشکیل «مجمع ملی خانواده» شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور حکمی، مجمع خیّرین کشور را مأمور تشکیل مجمع ملی خیّرین ازدواج و خانواده به منظور ترویج و تسهیل امر ازدواج جوانان کرد.

۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳

مجمع خیرین ساماندهی و تمرکز مجامع مرتبط با ترویج ازدواج را انجام می‌دهد

رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور گفت: مقرر شده مجمع خیّران کشور با حمایت سازمان اجتماعی وزارت کشور کار ساماندهی و تمرکز مجامع و مؤسسات مرتبط با حوزه ترویج ازدواج جوانان را انجام دهد.

۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث اعطا شد

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث را آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری، تولیت آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اعطا کرد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴

اعضای هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور معرفی شدند

دومین مجمع عمومی مجمع خیّرین کشور صبح امروز (پنجشنبه 15 شهریورماه) با حضور اکثریت اعضا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴

گزارش

متن سخنرانی آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری در آیین افتتاح شبستان امام خمینی‌(ره) حرم حضرت عبدالعظیم(ع)

ساخت شبستان امام خمینی(ره) توسط آقای ابراهیمی دو برکت به همراه داشته است؛ یکی از این برکات برای آستان است که ساخت همین شبستان است؛ برکت دیگرش آشنایی ما با مجموعه خیّرین است.

۲۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱:۰

اکسیر عشق بر مسم افتاد و زر شدم

پروژه ساخت ضریح حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با عنایت حضرت سیدالکریم (ع) و حمایت مادی و معنوی دکتر عباس مصلی‌نژاد، آغاز شده است و ادامه دارد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۶

مجمع خیّرین کشور تا کرانه‌های خزر رسید

مراسم رسمی راه‌اندازی نمایندگی‌ مجمع خیّرین کشور در استان گیلان، بعد از ظهر بیست‌وپنجم مردادماه در محل جمعیت هلال احمر استان و با حضور بیش از ۶۰ تن از نمایندگان تشکل‌های مردم‌نهاد فعال در استان ...

۲۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۹:۵۴

دومین مجمع استانی مجمع خیرین کشور در کنار امام مهربانی شکل گرفت

مجمع خیّرین استان خراسان رضوی به عنوان دومین شعبه استانى مجمع خیّرین کشور با معرفی اعضاى هیأت امناء در مشهد اعلام موجودیت کرد.

۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۳