احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث اعطا شد
از سوی تولیت آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع)؛

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث اعطا شد

۱۵ شهریور ۱۳۹۷

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث را آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری، تولیت آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اعطا کرد.
پس از برگزاری آیین افتتاح شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در روز پنجشنبه ۱۵ شهریورماه، اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث گردهم آمدند و احکام خود را از آیت‌الله ری‌شهری دریافت کردند.
در آغاز جلسه آیت‌الله ری‌شهری از اکبر ابراهیمی برای ساخت شبستان امام خمینی(ره) و نیز از مجمع خیّرین کشور برای برگزاری مراسم افتتاح این شبستان تقدیر کرد و حضور خیّرین را یاری رسان امور مربوط به توسعه حرم حضرت عبدالعظیم(ره) دانست.
در ادامه این جلسه مهندس حبیب‌الله بوربور، رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور ضمن بیان توضیحی در خصوص نحوه راه‌اندازی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث که با همفکری و همراهی آیت‌الله ری‌شهری، مهندس بوربور، اکبر ابراهیمی، محمود قیومی‌لولاچیان و دکتر مجتبی رحماندوست ایجاد شده است، گفت: در جلسه دوم برای راه‌اندازی این مجمع از ۲۱ شخصیت‌ حقیقی و حقوقی خیّر دعوت کردیم. در جلسه مصوب شد که تمامی این عزیزان عضو هیأت امنای این مجمع تازه تأسیس شوند. بعد از بیان نظرات مقرر شد اعضای هیأت اجرایی با همفکری بنده و آیت‌الله ری‌شهری انتخاب شوند.
وی افزود: بر اساس تخصص‌ها و توانمندی‌ها و علایقی که در دوستان سراغ داشتیم، ۱۱ نفر از اعضای هیأت امنا را به عنوان هیأت اجرایی انتخاب کردیم.
بعد از قرائت نام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث شامل محمد محمدی ری‌شهری، محمود قیومی لولاچیان، حبیب‌الله بوربور، اکبر ابراهیمی، رضا مطلبی کاشانی، حمیدرضا شاه‌حسینی، هاشم سلیمی آشتیانی، محمدعلی روحی فردپور، حسن حمزه‌زاده، جواد اکبریان، نادر ریاحی و محمدحسن خداوردی، تعدادی از افراد حاضر در این جلسه نظرات و پیشنهاداتشان را اعلام کردند.
استفاده از ظرفیت خیّرین محلی در شهر ری، استفاده از پتانسیل خیّرین عضو مجمع خیّرین کشور و افزایش اعضای هیأت امنا، از جمله موارد طرح شده بود.
در ادامه آیت‌الله ری‌شهری احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث را اعطا کرد. پس از آن نیز اساسنامه پیشنهادی تهیه شده برای مجمع قرائت و نظرات اعضا در خصوص اصلاح احتمالی اخذ شد.
در این جلسه مهندس بوربور، دکتر محمد نصیری را به عنوان مدیرعامل مجمع خیرین آستان و دارالحدیث پیشنهاد کرد. این پیشنهاد با استقبال اعضا بویژه آیت الله ری شهری مواجه شد.
گرفتن عکس یادگاری پایان‌بخش این جلسه بود، که خود آغازی بود برای دور جدید فعالیت برای توسعه حرم حضرت عبدالعظیم(ع) و دارالحدیث، آن که برکت طرح توسعه آستان نامیده می‌شود.
و در آخر آیت‌الله ری‌شهری از حضور خیّرین قدردانی و از اکبر ابراهیمی تقدیر ویژه نمود. مهندس بوربور نیز در مقام رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور از عوامل اجرایی برنامه افتتاح شبستان امام خمینی(ره) تشکر کرد.

اخبار

مجمع خیّرین کشور مأمور تشکیل «مجمع ملی خانواده» شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور حکمی، مجمع خیّرین کشور را مأمور تشکیل مجمع ملی خیّرین ازدواج و خانواده به منظور ترویج و تسهیل امر ازدواج جوانان کرد.

۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳

مجمع خیرین ساماندهی و تمرکز مجامع مرتبط با ترویج ازدواج را انجام می‌دهد

رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور گفت: مقرر شده مجمع خیّران کشور با حمایت سازمان اجتماعی وزارت کشور کار ساماندهی و تمرکز مجامع و مؤسسات مرتبط با حوزه ترویج ازدواج جوانان را انجام دهد.

۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث اعطا شد

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث را آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری، تولیت آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اعطا کرد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴

اعضای هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور معرفی شدند

دومین مجمع عمومی مجمع خیّرین کشور صبح امروز (پنجشنبه 15 شهریورماه) با حضور اکثریت اعضا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴