اهدای اقلام نفیس فرهنگی و هنری به موزه آستان حضرت عبدالعظیم+عکس
توسط دکتر مسعود درخشان صورت گرفت:

اهدای اقلام نفیس فرهنگی و هنری به موزه آستان حضرت عبدالعظیم+عکس

به گزارش خبرنگار حج و زیارت و وقف، مراسم رونمایی از آثار فرهنگی و هنری اهدایی از سوی دکتر مسعود درخشان، دانشمند برتر کشور در سال ۱۳۹۷ به موزه آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع)، روز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت همزمان با روز جهانی موزه‌ها و هفته میراث فرهنگی برگزار شد.

مسعود درخشان، استاد دانشگاه امام صادق(ع) در آغاز این مراسم با خواندن بخشی از کتاب «دفتر عشق» (گزیده‌ای از اشعار عارف ربانی مرحوم نورالدین شریعتمداری) به حمد و ثنای خداوند متعال پرداخت و در ادامه در خصوص انگیزه خود در اهدای مجموعه ارزشمند فرهنگی و هنری به حوزه آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع)، غزلی از این کتاب را با مطلع «خدایا! می‌دانم که‌ می‌دانی» به خوانش گرفت.

معرفی اقدامات خیران برای آستان عبدالعظیم حسنی در قالب کتاب

در ادامه آیت‌الله ری‌شهری، تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) با بیان سخنرانی اظهار کرد: اینکه انسان توفیق پیدا کند تا روشی را در جامعه بنیاد بگذارد، بر اساس فرهنگ اسلامی و شیعی ما، سنت حسنه است. که مجمع خیّرین کشور یکی از پیشروان این سنت حسنه است که الگوی بی‌بدیل و ارزنده است.

آیت‌الله ری‌شهری ادامه داد: کسانی که اقدامات خیری برای آستان حضرت عبدالعظیم کرده‌اند، در قالب یک کتاب معرفی می‌شوند که البته بخشی از آن در قالب یک مجله (ماهنامه هزاربرگ) در سال گذشته منتشر شد.

وی سپس با قرائت و خواندن روایت اسلامی، فعالیت‌های خیر را مورد تأکید قرار داد.

تقدیر از خیران موجب تشویق دیگران به این فرهنگ حسنه می شود

مهندس حبیب‌الله بوربور، رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور نیز در سخنرانی خود در این مراسم، اظهار کرد: دکتر درخشانی از عمق وجود این اقدام را کرده است و باید خدا را شکر کند که آنچه علاقه دارد را ماندگار کرده است.

وی افزود: باید این حرکت را به همگان اعلام کنیم تا به فرهنگ حسنه‌ای تبدیل شود و دیگران تشویق به این امر شوند.

نایب‌رئیس هیأت اجرایی خیّرین آستان حضرت عبدالعظیم (ع) و دارالحدیث ادامه داد: زمانی که جهاد مدرسه‌سازی را آغاز کردیم، تقدیر از خیّرین را در دستور کار قرار دادیم تا دیگران نیز برای حضور در این عرصه تشویق شوند که نتایج سودمندی به همراه داشت. بر این اساس به دنبال آن هستیم تا از این اقدام حسنه آقای دکتر درخشان به خوبی و در مراسمی رسمی تجلیل کنیم تا آغازگر راه نیک دیگر خیران در توجه بیشتر به آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی باشد.

گفتنی است؛ در پایان مراسم، دکتر درخشان به معرفی بخشی از آثار اهدایی خود پرداخت که به نمایش گذارده شده بودند‌. آثاری متعلق به دوره‌های مختلف تاریخی و با هویت‌های جغرافیایی متعدد که بخشیدن و وقف آنها به موزه آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع)، سبب دوام و ماندگاری آنها و نیز سنت حسنه‌ای برای واقف آن خواهد بود.

براساس این گزارش، دکتر مسعود درخشان، عضو هیأت مؤسس و چهره ماندگار دانشگاه امام صادق(ع) و یکی از ۵ دانشمند برتر کشور در سال ۱۳۹۷ به انتخاب بنیاد علمی نخبگان است. وی در سال ۱۳۷۶ برنده کتاب سال جمهوری اسلامی ایران برای «اقتصادسنجی» شد و پژهشگر نمونه کشور در سال‌های ۱۳۸۳ و ۱۳۸۹ است.

اخبار

مجمع خیّرین کشور مأمور تشکیل «مجمع ملی خانواده» شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور حکمی، مجمع خیّرین کشور را مأمور تشکیل مجمع ملی خیّرین ازدواج و خانواده به منظور ترویج و تسهیل امر ازدواج جوانان کرد.

۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳

مجمع خیرین ساماندهی و تمرکز مجامع مرتبط با ترویج ازدواج را انجام می‌دهد

رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور گفت: مقرر شده مجمع خیّران کشور با حمایت سازمان اجتماعی وزارت کشور کار ساماندهی و تمرکز مجامع و مؤسسات مرتبط با حوزه ترویج ازدواج جوانان را انجام دهد.

۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث اعطا شد

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث را آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری، تولیت آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اعطا کرد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴

اعضای هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور معرفی شدند

دومین مجمع عمومی مجمع خیّرین کشور صبح امروز (پنجشنبه 15 شهریورماه) با حضور اکثریت اعضا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴