تحویل 516 واحدمسکونی به خانواده های معلول

تحویل ۵۱۶ واحدمسکونی به خانواده های معلول

آیین نمادین واگذاری ۵۱۶ واحد مسکونی به خانواده های دارای ۲ معلول و بیشتر سراسر کشور روز دوشنبه با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس سازمان بهزیستی، بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن کشور در سایت مسکن خیرین شهرستان ملارد برگزار شد. در این آیین  ۶۸ واحد مسکونی به خانواده‌های دارای ۲ معلول و بیشتر روستای قبچاق شهرستان ملارد تحویل داده شد.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این آیین گفت: «حمایت از اقشار کم درآمد و محروم جامعه از جمله معلولان یکی از برنامه‌های راهبردی دولت به منظور توانمندسازی این قشر از جامعه است.» وی با بیان اینکه توانمند‎سازی، ایجاد اشتغال و تامین نیازهای اولیه زندگی از جمله اهداف اصلی حمایت از اقشار آسیب پذیر است افزود: «تامین مسکن خانوارهای دارای فرد معلول و مددجوی تحت حمایت براساس تاکیدات ویژه رئیس جمهوری و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب با همراهی وزارت مسکن، بهزیستی، بنیاد مستضعفان و خیرین انجام شده است. نکته حائز اهمیت در خصوص این پروژه ها به همکاری بین دستگاهی میان نهادهای انقلابی، بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان، دولت و خیرین مسکن‌ساز باز می‌گردد که می‌تواند به مثابه الگویی کم‌نظیر در دیگر بخش‌ها و طرح‌ها، عملیاتی و اجرایی شود.» وی تأکید کرد: «هدف گذاری ما به تحویل ۱۱ هزار واحد مسکونی به خانواده‌های دارای دو معلول به بالا استوار است که امروز به صورت همزمان، ۵۱۶ واحد از این تعداد به گروه‌های آسیب پذیری که در خانواده خود با بیش از دو معلول مواجه هستند، واگذار خواهد شد. دو هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی نیز در دست احداث و تکمیل است که امیدواریم در سال ۹۶ با اتمام آن، در اختیار این اقشار قرار گیرد.»

 

تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۱
منبع: ایرنا

اخبار

مجمع خیّرین کشور مأمور تشکیل «مجمع ملی خانواده» شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور حکمی، مجمع خیّرین کشور را مأمور تشکیل مجمع ملی خیّرین ازدواج و خانواده به منظور ترویج و تسهیل امر ازدواج جوانان کرد.

۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳

مجمع خیرین ساماندهی و تمرکز مجامع مرتبط با ترویج ازدواج را انجام می‌دهد

رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور گفت: مقرر شده مجمع خیّران کشور با حمایت سازمان اجتماعی وزارت کشور کار ساماندهی و تمرکز مجامع و مؤسسات مرتبط با حوزه ترویج ازدواج جوانان را انجام دهد.

۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث اعطا شد

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث را آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری، تولیت آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اعطا کرد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴

اعضای هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور معرفی شدند

دومین مجمع عمومی مجمع خیّرین کشور صبح امروز (پنجشنبه 15 شهریورماه) با حضور اکثریت اعضا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴