نخستین جلسه هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور همزمان با سالروز بازگشت آزادگان به کشور برگزار شد
به گزارش مهر

نخستین جلسه هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور همزمان با سالروز بازگشت آزادگان به کشور برگزار شد

نخستین جلسه هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور تنها ۵ روز پس از تعیین اعضای هیأت مدیره و مدیرعامل امروز ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ به پاس قدردانی و ادای احترام به آزادگان هشت سال دفاع مقدس همزمان با سالروز بازگشت این بزرگواران به خاک وطن برگزار شد. 

 

در این جلسه مقرر شد تا نسبت به راه‌اندازی و بازگشایی دفاتر استانی مجمع خیّرین کشور  اقدامات لازم انجام گیرد. رایزنی و تعیین چارچوب برای اهداف مجمع از دیگر دستورات این نشست بود. 

تبین اهداف، برنامه‌ریزی درباره شروع فعالیت‌های مجمع از عمده بحث‌هایی بود که اعضای هیأت مدیره در نخستین جلسه‌شان به آن پرداختند.

به علت تقارن نخستین جلسه هیأت مدیره مجمع با سالروز آزادی آزادگان، جلسه یک مهمان ویژه نیز داشت. رزمنده فداکار افغانستانی که در تمام مدت جنگ تحمیلی در جبهه‌های حق علیه باطل حضور داشت مهمان این جلسه بود و از ایشان تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 در این دیدار خیّرین عضو هیآت مدیره مجمع یک باب واحد مسکونی در تهران و هدایای دیگری به ایشان اهدا کردند. 

تمام رزمندگان این رزمنده مخلص افغانستانی را به نام «محمدعلی کلی» می‌شناسند. 

مهندس حبیب‌الله بوربور رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور در حاشیه این نشست به خبرنگاران گفت: «همزمانی نخستین جلسه هیأت مدیره با سالروز بازگشت سرافرازانه آزادگان عزیز به کشور یکی از برنامه‌های فرهنگی مجمع خیّرین کشور است. توجه به مسائل فرهنگی، اشاعه فرهنگ قدردانی از کسانی که برای این آب و خاک تلاش کرده‌اند یقیناً در مسیر انجام فعالیت‌های خیّری یکی از اهداف فرهنگی ما در مجمع خیّرین کشور است و حتماً این مسیر را ادامه خواهیم داد.» 

لازم به ذکر است پس از پخش مستند زندگی این رزمنده جان برکف از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و در جریان قرار گرفتن اعضای مجمع خیّرین کشور، قرار شد که این تقدیر و تشکر همزمان با نخستین جلسه هیأت مدیره از ایشان صورت گیرد.

در پایان این جلسه اعضای هیات مدیره مجمع خیّرین کشور در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین پورمحمدی وزیر دادگستری از حضور ایشان در جمع اعضای موسس و شورای مرکزی تقدیر کردند. وزیر دادگستری نیز رهنمودهایی برای بهبود امور مجامع خیری ارایه کرد.

 

اخبار

مجمع خیّرین کشور مأمور تشکیل «مجمع ملی خانواده» شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور حکمی، مجمع خیّرین کشور را مأمور تشکیل مجمع ملی خیّرین ازدواج و خانواده به منظور ترویج و تسهیل امر ازدواج جوانان کرد.

۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳

مجمع خیرین ساماندهی و تمرکز مجامع مرتبط با ترویج ازدواج را انجام می‌دهد

رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور گفت: مقرر شده مجمع خیّران کشور با حمایت سازمان اجتماعی وزارت کشور کار ساماندهی و تمرکز مجامع و مؤسسات مرتبط با حوزه ترویج ازدواج جوانان را انجام دهد.

۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث اعطا شد

احکام اعضای هیأت اجرایی مجمع خیّرین آستان و دارالحدیث را آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری، تولیت آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اعطا کرد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴

اعضای هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور معرفی شدند

دومین مجمع عمومی مجمع خیّرین کشور صبح امروز (پنجشنبه 15 شهریورماه) با حضور اکثریت اعضا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴