بررسی نحوه توسعه اجرای طرح نذر تخصص در جلسه هیات مدیرهای مجمع خیرین کشور

05:15830

    سیصد و سیزدهمین جلسه هیات مدیرها مجمع خیرین کشور با محوریت بررسی نحوه توسعه اجرای طرح نذر تخصص با حضور مدیر کل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش و نیز تهیه آیین نامه اجرایی طرح بانک زمان با حضور معاون امور قوانین مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

 «سیصد و سیزدهمین» جلسه هیات مدیرها مجمع خیرین کشور صبح روز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ با حضور اعضا و مشاوران و مهمانان مجمع برگزار شد.

  آقای دکتر اسفندیاری معاون امور قوانین مجلس شورای اسلامی و خانم دکتر گودرزی مدیر کل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش میهمانان این جلسه بودند.

 پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، آقای حاج محمد رضا کارگری، نایب رییس هیئات مدیره مجمع خیرین کشور، ضمن تبریک روز معلم و روز کارگر و بزرگداشت سالگرد شهادت استاد مطهری از امور خیر مستمر انجام شده توسط آقایان دکتر اشکان تقی‌پور، عضو هیات مدیره مجمع خیرین کشور، و دکتر صلاح الدین دلشاد، مشاور ارشد ریاست هیئت مدیره مجمع خیرین کشور، در هفته ها و روزهای اخیر تقدیر و تشکر به عمل آوردند.

سپس با مدیریت آقای مهندس بوربور، رییس هیات مدیره‌ مجمع خیرین کشور، جلسه رسمیت یافت. ایشان از اعضای مجمع جهت حضور در نشست «هم‌اندیشی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت ایجاد فراکسیون خیرین » در روز پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت در اردوگاه شهید باهنر نیاوران دعوت بعمل آوردند.

ایشان همچنین اعلام حمایت سراسری دانشجویان آمریکا و اروپا از مردم غزه و اعتراض دانشجویان را به جنایات آشکار، بی‌پرده و گسترده‌ در قبال مردم بی دفاع، زنان و کودکان در فلسطین را نشانه انحطاط اسراییل و حامیان جهانی آن و پیروزی افکار عمومی و وجدان های بیدار مردم سرتاسر جهان و تحقق و صادق بودن نگرش جمهوری اسلامی ایران در قبال نگرش و کنش نژادپرستانه و کودک کش رژیم اسرائیل و سیاست های دولت آمریکا در حمایت از این رژیم دانستند.

ایشان در ادامه با توضیحاتی در راستای رصد شرایط سخت اقتصادی مردم از عملکرد ضعیف تیم اقتصادی دولت که موجب نارضایتی مردم شده است اظهار گله‌مندی کردند و بهبود شرایط اقتصادی مردم را با مدیریت صحیح علی‌رغم وجود تمامی مشکلات، وظیفه‌ی دولت و حق مسلم یکایک مردم ایران دانستند.

اهم موارد طرح شده به شرح ذیل است.

-پیشنویس اساسنامه و ماده واحده ایجاد «سازمان خیر و احسان» مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر گردید طی نامه‌ای تصویب آن از شورای انقلاب فرهنگی درخواست شود.

تصویب ماده واحده در شورای عالی انقلاب فرهنگی در اولویت است. اساسنامه نیز توسط گروه تخصصی در مجمع خیرین کشور نگارش شده است که البته فرصت تصحیح و حذف و اضافه بندهایی به آن بر مبنای پیشنهادات سایر اعضای هیات مدیره و مشاوران مجمع با تایید نهایی هیبت مدیره منطبق بر قوانین کشور وجود دارد.

-موضوع تهیه آیین نامه اجرایی طرح بانک زمان نیز به بحث و تبادل نظر گذاشته شد و مقرر گردید در صورت عدم اقدام توسط مراجع ذی‌ربط از طریق اداره قوانین مجلس شورای اسلامی پیگیری لازم به عمل آید.

-مقرر گردید طی نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش ضمن ارائه گزارش اقدامات اجرایی طرح نذر تخصص درخواست تعمیم طرح به کل کشور و رفع موانع ایجاد شده در این رابطه شود.

-موضوع برگزاری مجمع عمومی سالانه و انتخاب اعضای هیات مدیره و بازرسین جدید مجمع خیرین کشور نیز مطرح و با تایید اکثریت قاطع اعضا مصوب گردید در تاریخ ۱۴۰۳/۵/۱۸ درمشهد مقدس برگزار شود.

لینک کوتاه
https://mkhk.ir /?p=7177

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند