نشست هم اندیشی مجمع خیرین کشور با منتخبین مردم در مجلس

05:001130

نشست مجمع خیرین کشور با حضور جمعی از نمایندگان ادوار مجلس و کاندایدهای راه یافته به دور دوم انتخابات، در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد.

    جمعی از منتخبین مجلس شورای اسلامی در مجلس دوازدهم و برخی از کاندیداهای راه یافته به دور دوم، در بعد از ظهر روز پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ نشستی را با  اعضای مجمع خیرین کشور با هدف “تشکیل فراکسیون جدید خیرین مجلس” در اردوگاه شهید با هنر تهران برگزار کردند.

در این جلسه، “حبیب الله بور بور”، رئیس مجمع خیرین کشور، ضمن قدردانی از حضور اعضای مجمع و همچنین نمایندگان خانه ملت، به تشریح و هدف تشکیل این مجمع پرداخت.

وی گفت: هدف دعوت ما از نمایندگان به معنای کمک خواستن از آنها نیست، بلکه کمک به رفع مشکلات حوزه مربوطه آنها در زمینه های مختلف از طریق بکارگیری نیروهای مردمی و خیرین هستیم، که به حول قوه الهی تا کنون بسیاری از مشکلات کشور توسط خیرین حل و فصل شده است.

بور بور، با اشاره به بیانات مقام‌معظم رهبری و تاکید معظم له بر واژه ” امیدی آفرینی برای مردم” اظهار داشت: مجمع خیرین کشور در راستای امید آفرینی به جامعه، چندین طرح مهم را اجرایی و عملیاتی نمود،  که از جمله آنها میتوان به: یاری رساندن به سیل زدگان برخی استانهای جنوبی، ارسال پزشک و تهیه تجهیزات پزشکی در زمان همه گیری کرونا، بحث نذر تخصص و همچنین بانک زمان اشاره کرد.

رئیس مجمع خیرین کشور، در مورد نذر تخصص گفت:  هدف این است که هرکسی که توان کمک به نیازمندان را دارد می تواند سهیم باشد و پلتفرم آن نیز آماده شده است. در بحث نذر تخصص نیز تفاهم نامه ای را با سازمان نظام‌پزشکی کشور و وزارت آموزش و پرورش به امضا رسانده ایم تا ۱۵ میلیون دانش آموز را غربالگری بکنیم و نگذاریم آنها به بیماری صعب العلاج‌مبتلا شوند.

بور بور، در مورد طرح بانک زمان هم توضیح داد:  این طرح با هدف پیشگیری از آسیب های ناشی از گسترش سالمندی و  ونیز توسعه جوانسازی کشور ایجاد شده است، که خوشبختانه در سال گذشته با حمایت رئیس جمهور  در برنامه هفتم توسعه به تصویب‌رسید. مشکل سالمندی هماهنگونه که در جلسات قبل بارها به آن اشاره شد، در آینده برای کشور مشکلات اساسی را رقم‌ خواهد زد.

لینک کوتاه
https://mkhk.ir /?p=7179

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند