درخواست “پرویز پرستویی” و “رسول خادم” برای پیگیری وضعیت افراد بی شناسنامه

03:009500
پرویز پرستویی و علیرضا خادم از هیئت مدیره مجمع خیرین کشور خواستند از ظرفیت های حقوقی خود برای پیگیری وضعیت افراد فاقد شناسنامه در مناطق مرزی استفاده کند.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ یکصد و هشتادمین جلسه هیئت مدیره مجمع خیرین کشور با حضور پرویز پرستویی و رسول خادم برگزار شد.در ابتدای این نشست، محمدرضا کارگری، نایب رییس مجمع خیرین کشور با تبریک میلاد مولی‏ الموحدین و اسوه مردان عالم، برگزاری این نشست را با اعضای هیئت مدیره موسسه خیریه خادمین علی‏ ابن ابی ‏طالب به فال نیک گرفت و همچنین یادی کرد از منش و روش قهرمانی و پهلوانی مرحوم تختی و جلوداریش در زلزله بویین زهرا و از رسول خادم و پرویز پرستویی خواست پا در جای پای این بزرگوار بگذارند.
حبیب الله بوربور، رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین کشور با بیان گزارشی از نحوه شکل ‏گیری این نهاد مردم‏ نهاد، پیشنهاد تشکیل مجمع خیرین هنرمندان و ورزشکاران را مطرح کرد که با استقبال هنرمند پیشکسوت، پرویز پرستویی و رسول خادم، قهرمان کشتی ایران و جهان مواجه شد و به تصویب رسید.
در این جلسه رسول خادم رئیس هیئت مدیره موسسه خیریه خادمین علی ‏ابن ابی‏ طالب، گزارشی از فعالیت‌های موسسه خیریه متبوع خود ارائه کرد.
وی گفت: در مسیری که به نام توسعه در کشور طی شد، بسیاری از مردم محروم ما در اقصی نقاط مرزی کشور نه تنها از قافله توسعه جا مانده‌اند، بلکه امروز در گذران حداقل‌های زندگی با مشکلات عدیده مواجه هستند.
خادم در بخش دیگری از صحبت‌هایش به مشکل نداشتن شناسنامه تعداد زیادی از هموطنان مرزنشین اشاره کرد و گفت: کسی که شناسنامه ندارد، یعنی هویت ندارد و از بسیاری از حقوق شهروندی خود محروم است.
وی در پایان با بیان اینکه در خصوص مشکلات شناسنامه هموطنانمان، روایت مسئولان با واقعیت‏‌های اجتماعی بسیار متفاوت است، از مجمع خیرین کشور برای ورود به رفع این مشکل استمداد کرد.
همچنین پرویز پرستویی در این جلسه گفت: من بزرگ شده جنوب تهران هستم و همواره یکی از دغدغه‌هایم این بود که اگر روزی توانستم و توانش را داشتم، تریبون طرح مشکلات محرومان باشم و شایسته نام جمهوری اسلامی نیست که برخی از شهروندانش بیش از ۸۰ سال بدون شناسنامه زندگی کرده باشند. ۸۰ سال بدون شناسنامه آن هم در خانواده‌هایی که ۸ تا ۱۰ عضو دارند، فاجعه است. یعنی معلوم نیست که فرزندان این خانواده با هم خواهر و برادر هستند و در جایی به ثبت نرسیده است. من هم به مانند آقای خادم از شما تقاضا می‌کنم توان حقوقی خود را به کار بندید و مشکل بی‏ شناسنامه ‌ها را حل کنید.
حبیب الله بوربور، رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین کشور در این نشست از راه‌ندازی ستادی برای پیگیری موضوع بی شناسنامه‌ها در مناطق مرزنشین خبر داد و‌ گفت، تا آخر این کار را در قوه قضاییه و مجلس و دولت پی‏ خواهد گرفت.
منبع
خبرگزاری تسنیم
لینک کوتاه
https://mkhk.ir /?p=2457

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند