دکتر نوری وزیر آموزش و پرورش: کارهای غیر مرتبط ما را از وظایف اصلی خود باز داشته است.

06:416290

 آقای دکتر یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در جلسه ۲۲۹ هیئت مدیره مجمع خیرین کشور که در روز چهارشنبه ۲۱/۲/۱۴۰۱ در دفتر این مجمع برگزار شد ضمن قدردانی از همکاری های مجمع خیرین کشوربا این وزارت به ویژه در ارائه خدمات پزشکی تخصصی به فرهنگیان بازنشسته و دانش آموزان کم بضاعت دارای بیماری های نادر و صعب العلاج از طریق اجرای طرح نذر تخصص، اعلام داشت برخی از فعالیت های غیر مرتبط با وظایف وزارت آموزش و پرورش از جمله درمان، توسعه فضاهای آموزشی، مبارزه با آسیب های اجتماعی و ….،  موجب باز ماندن این وزارت از وظیفه اصلی خود که تعلیم و تربیت فرزندان این کشور است،  شده است. آقای دکتر نوری از ارگان های ذیربط در بخش های سلامت، مسکن، آسیب های اجتماعی و سایر موارد  درخواست نمود متولیان این بخش ها آموزش و پرورش را در انجام وظایف اصلی خود یاری دهند.

 آقایان دکتر علویان و دکتر ساعی رئیس و معاون سازمان نظام پزشکی استان تهران، دکتر روح الامینی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، مدیران شرکت مداوا گستران ارکید، دکتر اسدی و خانم سعادت از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مهندس نظری از کانون مشاوران مدیریت و مهندسین ایران، مهمانان این جلسه بودند. مهمترین مصوبات مطرح شده در این جلسه به شرح ذیل می باشد:

 پیشنهاد مجمع خیرین کشور به وزارت آموزش و پرورش در خصوص بهبود وضعیت بیمارستان فرهنگیان نیاوران

 آقای مهندس بوربور رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین کشور ضمن بیان وضعیت اقتصادی اجتماعی و سیاسی کشور و نارضایتی هایی که  از وضع موجود در برخی از اقشار مردم به ویژه فرهنگیان ایجاد شده است، اعلام داشتند مجمع خیرین کشور در این رابطه احساس وظیفه و مسئولیت می نماید و تلاش می کند با ارائه خدماتی هر چند اندک به بازنشستگان فرهنگی و دانش آموزان نیازمند از طریق سازمان نظام پزشکی و کمکهای پزشکان داوطلب، سهم کوچکی در کاهش این نارضایتی ها داشته باشند.

 در این رابطه دو پیشنهاد در خصوص بهبود کیفیت خدمات فعلی و یا توسعه ظرفیت پذیرش بیمارستان فرهنگیان ارائه نمودند که مصوب گردید وزیر آموزش و پرورش در دستور کار قرار داده و پس ازبررسی های لازم نظر خود را در این رابطه اعلام نمایند.

 تاکید بر اجرای طرح نذر تخصص در حوزه آموزش و پرورش

اجرای طرح نذر تخصص در حوزه آموزش و پرورش در مرحله اول در استان تهران و توسعه آن به سطح کشور با بهره گیری از نتایج اولیه اجرای طرح مورد تایید و تاکید آقای دکتر روح الامینی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت. ایشان ضمن قدردانی از اقدامات مجمع خیرین کشور به ویژه اجرای طرح نذر تخصص خواستار توسعه این طرح پس از وصول نتایج اولیه و رفع معایب آن در سطح کل کشور شدند.

 ایجاد کلینیک پزشکی مجازی در راستای تفاهم نامه مجمع خیرین کشور با آموزش و پرورش و سازمان نظام پزشکی

به منظور تعامل و ایجاد ارتباط مجازی بین پزشکان و بیماران جامعه هدف تفاهم نامه مجمع خیرین کشور با وزارت آموزش و پرورش و سازمان نظام پزشکی، شرکت مداوا گستران ارکید اقدام به تهیه نرم افزار تخصصی  در این رابطه نموده است که تاکنون ۳۰ درصد پیشرفت داشته و به زودی آماده و قابل بهره برداری می شود.

 تاسیس مجمع ملی خیرین خانواده خارج از حوزه فعالیت مجمع خیرین کشور

 نظر به ابلاغ اولیه شورای عالی انقلاب فرهنگی به مجمع خیرین کشور مبنی بر تاسیس بنیاد ملی خانواده که پس از دوسال پیگیری منجر به اعلام نظر مجدد این نهاد به این صورت که مجمع می تواند با اخذ مجوز از وزارت کشور و یا سایر نهادهای زیر اقدام به ایجاد مجمع ملی خیرین خانواده نماید، پس از بحث و تبادل نظر اعضای جلسه مقرر گردید این موضوع از دستور کار مجمع خارج و آقای مهندس بوربور از طرق دیگرموضوع را پیگیری و در صورت لزوم اقدام به تاسیس موسسه جدید با موضوع خانواده نمایند.

 در ادامه جلسه هیئت مدیره،  جلسه شورای بانوان مجمع خیرین کشور با حضور تعدادی از اعضای هیئت مدیره و نیز بانوان نیکوکار و برخی از مسئولین حوزه بانوان ریاست جمهوری برگزار و موارد ارزشمندی مصوب شد که گزارش آن متعاقباً ارایه خواهد شد .

لینک کوتاه
https://mkhk.ir /?p=5021

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند