مجمع خیرین کشور؛ از بزرگداشت دهه فجر تا شرایط اخذ مقام مشورتی سازمان ملل

08:004240

دویست و شصت و سومین جلسه مجمع خیرین کشور با حضور هیئت مدیره، مشاوران مجمع و .. صبح امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ در دفتر مجمع خیرین کشور برگزار شد.

جلسه دویست و شصت و سوم مجمع خیرین کشور با حضور هیئت مدیره، مشاوران مجمع و تنی چند از مدیران ارشد نهاد‌های مختلف دولتی و حاکمیتی و نمایندگان و معاونان دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، ایران، معاون امور اجتماعی سازمان نظام پزشکی کشور و مشاور وزیر آموزش و پرورش، مدیر کل طرح و برنامه صدا و سیما و مدیر کل امور بین الملل کمیته امداد در صبح روز چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ در دفتر مجمع خیرین کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین کشور، پس از تلاوت کلام الله مجید، جلسه به ریاست بور بور، ریاست هیئت مدیره مجمع خیرین کشور، رسمیت یافت.

موارد مهم مطرح شده در این جلسه بدین شرح است:

– بزرگداشت فرا رسیدن ایام مبارک دهه فجر و ذکر خاطراتی از زمان ورود حضرت امام خمینی (ره) به میهن توسط بوربور

– ارائه توضیحات جامع در خصوص شرایط اخذ مقام مشورتی سازمان ملل برای مجامع و موسسات خیریه توسط محمودرضا گلشن پژوه، مدیرعامل سازمان غیردولتی دفاع از قربانیان خشونت، و همچنین توضیحات محسن شهرابی، مدیر کل امور بین الملل کمیته امداد، جهت افزایش امکان استفاده از کمک‌های خیرین خارج از کشور و نهاد‌های بین المللی به شکل قانونمند و کاملا مردم نهاد

– مقرر شد با هماهنگی اشکان تقی پور جلسه‌ای فیمابین موسساتی که با خیرین خارج از کشور در ارتباط هستند و ریاست شورای عالی ایرانیان مقیم خارج از کشور برای حل برخی مشکلات اداری و تسهیل امور برگزار شود. جمشیدی نیز پیگیری بخش مرتبط با دولت این مقوله را عهده دار شد.

– اجرای طرح خانه دار شدن ایتام استان قزوین در مرحله اول و نحوه گسترش آن به استان‌هایی که شعب مجمع دایر است با همراهی مجمع توسط کمیته امداد امام، توسط محسن ولیئی مدیرعامل مجمع خیرین کشور و محسن شهرابی فراهانی مدیر کل امور بین الملل کمیته امداد امام با هماهنگی توکلی مدیر کل مسکن کمیته امداد بررسی شد. همچنین استفاده از تجربه موفق مجمع خیرین استان قزوین در مرحله اول این مبحث، جهت اجرایی شدن توسط کمیته امداد در استان‌های دیگر مورد تاکید قرار گرفت.

– اعلام آمادگی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران جهت تهیه و پخش برنامه‌های مرتبط با اقدامات خیرخواهانه مجمع خیرین کشور توسط محمد حسین آل امین مدیر کل طرح و برنامه سیمای جمهوری اسلامی ایران. در این رابطه نیز مقرر شد مدیریت کل طرح و برنامه صدا و سیما با رنجبرزاده و ریاضی جهت آشنایی با محتوای خدمت رسانی خیرین به ویژه پزشکان بزرگوار هماهنگی‌های لازم را به عمل آورند.

– تاکید بر برگزاری منظم جلسات کمیته اجرایی طرح نذر تخصص مجمع خیرین کشور ذیل تفاهم نامه‌های منعقد شده فیمابین مجمع خیرین کشور و وزیر آموزش و پرورش و همچنین سازمان نظام پزشکی کشور، در روز‌های دوشنبه هر هفته در محل سازمان نظام پزشکی کشور با حضور نمایندگان دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران و سازمان نظام پزشکی کشور و نیز مجمع خیرین کشور و طاهری، مدیریت مجموعه دکتر نکست، با پیگیری و نظارت رنجبر زاده معاون اجتماعی و پارلمانی سازمان نظام پزشکی کشور و مشاور وزیر آموزش و پرورش و ریاضی.

– برگزاری این جلسات به برنامه نویسی نرم افزاری و بهینه سازی پلت فرم دکتر نکست در جهت تحقق اهداف خیر طرح نذر تخصص مجمع خیرین می‌انجامد.

– مقرر شد آغاز اجرایی شدن طرح پس از جلسات فنی فوق الذکر به شکل پایلوت در منطقه ۲۱ شهر تهران و شهرستان پیشوای استان تهران انجام شود. در مورد چگونگی استفاده از این ظرفیت توسط هم میهنان کم‌برخوردار نیز به شکل کلی بحث شد تا در جلسات فنی به نتیجه لازم برسد.

– بخشنامه مجمع خیرین کشور به شعب استانی مجمع جهت همراهی خیرین شاخص استان‌ها و موسسات خیریه با جمعیت هلال احمر در راستای امدادرسانی هلال احمر به مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی در آذربایجان غربی

– شایان ذکر است پروانه فعالیت مجمع خیرین کشور نیز توسط وزارت کشور جهت اذامه‌ی فعالیت‌های خیرخواهانه‌ی مجمع تمدید شد.

لینک کوتاه
https://mkhk.ir /?p=6251

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند