۲ هزار معلول مرکز «ریحانه» به کرونا مبتلا نشده‌اند

02:066920

مدیرعامل مجمع خیرین کشور گفت: در مرکز نمونه نگهداری معلولان ریحانه با آنکه قریب ۲ هزار نفر معلول ذهنی، جسمی و حرکتی از سنین مختلف نگهداری می‌شوند اما تاکنون هیچکس مبتلا به کرونا نشده است.

 حسن حمزه‌زاده، مدیرعامل مجمع خیرین کشور در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس با اعلام اینکه در مرکز نمونه نگهداری معلولان ریحانه تاکنون هیچکس مبتلا به کرونا نشده است، گفت: در این مرکز که به همت حاج رضا مطلبی کاشانی عضو شورای مرکزی مجمع خیرین کشور اداره می‌شود، قریب ۲ هزار نفر معلول ذهنی، جسمی و حرکتی مذکر و‌ مونث، از سنین مختلف از ۱۳ ساله به بالا نگهداری می‌شوند که کار نگهداری از این تعداد مددجو را حدود ۱۰۰۰ نفر در سه شیفت شبانه روزی انجام می‌دهند.

وی افزود در میان ساکنان تقریبا دائمی مرکز نمونه ریحانه کسانی هستند که سالهاست در بخش ایزوله با مراقبت‌های ویژه روزگار می‌گذرانند و تامین مایحتاچ و داروهای خاص آنها بسیار مشکل و هزینه‌بر است.

حمزه‌زاده با بیان اینکه در طول یک‌ شبانه روز در این مرکز، بالغ بر ۲۰ هزار قلم دارو مصرف می‌شود، گفت: همه این داروها سر وقت و با دقت به مددجویان خورانده می‌شود که کار بسیار سخت و حساسی است. این حساسیت در مورد برخی از داروها و اقلام بهداشتی مورد نیاز در شرایط تحریم‌ها بسیار بالاست.

وی افزود: بخش عمده‌ای از مددجویان همه روزه در کلاس‌های آموزشی و کارگاه‌های صنایع دستی شرکت می‌کنند. ورزش جزء لاینفک کارهای روزانه آنهاست و برخی از بچه‌ها از مدال‌آوران پارا المپیک هستند.

مدیرعامل مجمع خیرین کشور با بیان اینکه این حجم از خدمات و این سطح از مراقبت‌ها در یک مرکز با وسعت ۲۴ هکتار انجام می‌شود، گفت: همه هزینه‌های این مرکز توسط موسسه خیریه ریحانه تامین می‌شود.

وی افزود: هفته گذشته تمامی مددجویان ریحانه به همراه کارکنان آن مرحله اول واکسیناسیون کرونا را پشت سر گذاشتند و ظرف چند روز آینده، مرحله دوم تزریق واکسن کرونا انجام خواهد شد.

حمزه‌زاده بیان داشت:به  قول رضا مطلبی کاشانی، مدیرعامل موسسه خیریه ریحانه با این حجم از ترافیک رفت و آمد کارکنان و  وسعت کارهای روزانه که تا به حال یک روز تعطیل نشده است، عدم ابتلای ساکنان ریحانه به کرونا، معجزه الهی و از عنایات خداوند به بچه‌های مظلوم ساکن ریحانه است که به‌ جز خدا کسی را ندارند. همچنین نشان می‌دهد، اگر مراقبت‌های بهداشتی و پیشگیرانه و پروتکل‌ها رعایت شود ما می‌توانیم در حضور ویروس کارهایمان را به دقت انجام دهیم.

منبع
خبرگزاری فارس
لینک کوتاه
https://mkhk.ir /?p=2721

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند