تشریح فعالیت­های خیرخواهانه ایرانیان خارج از کشور درجام جم.

06:006160

🔷 مورخ دوشنبه ۷ شهریورماه ۱۴۰۱ ریاست شبکه جهانی جام جم میزبان ریاست هیئت مدیره مجمع خیرین کشور و تعدادی از اعضای هیئت مدیره‌ی مجمع خیرین کشور بود.

مهندس حبیب الله بور بور، رئیس هیأت مدیره مجمع خیرین کشور، دراین جلسه که به میزبانی مدیر شبکه جهانی جام جم برگزار شد در خصوص فعالیتهای این مجمع توضیحاتی ارائه کرد.
در این جلسه آقای بوربور ضمن ارائه گزارشی از سابقه شکل­ گیری و نحوه فعالیت­ها، از شیوه همکاری مجمع با خیرین خارج از کشور در امور مهمی چون مدرسه سازی سخن گفت.
رئیس هیات مدیره مجمع خیرین کشور با اشاره به این موضوع که ۸ نهاد و سه دانشگاه در حوزه خیریه در کنار مجمع خیرین کشور فعالیت دارند، گفت: مجمع خیرینکشور صرفا هماهنگ کننده و سیاستگزار و تسهیلگر فعالیت­ها در این حوزه است و نقشی در اجرا ندارد و تبیین سیاست ها در امور خیریه و تسهیلگری و ایجاد رابطه‌ی اثرگذار بین مسئولان ذیربط نهادهای کمک رسان دولتی یا نهادهای تاثیرگذار حاکمیتی در این امر با خیرین و موسسات خیریه هدف اصلی مجمع است. هر چند که اعضای حقیقی و حقوقی مجمع خیرین کشور در راستای سیاست های خیرورزانه‌ی کلی مجمع خیرین کشور و برنانه های خیرورزی خود در انجام کارهای خیر در اجرا هم پیشگام هستند.
وی افزود: در بسیاری از کشورهای دیگر افرادی که به امور خیریه مشغول هستند، معاف از مالیات می­شوند و مشوق های جدی دریافت می کنند. درحالیکه در داخل کشور در مبحث مالیات گلایه ها، دغدغه ها و نقصان هایی در انجام آسان امور خیر وجود دارد که به نظر می رسد برای جلب مشارکت و تشویق و ترغیب بیشتر مردم، قوانین مرتبط با امور خیریه باید اصلاح شوند.
ایشان در ادامه ضمن اشاره به پروژه‌ ها و طرح‌های جدی مانند «نذر تخصص» و «بانک زمان» در مجمع خیرین کشور، از شبکه جهانی جام جم درخواست کردند تا با پخش برنامه هایی در این زمینه ها و زمینه های دیگر خیرورزی در سطح کلان ضمن معرفی اقدامات انجام شده توسط خیرین در حوزه های مختلف و ارائه راهکارها و کانال های ارتباطی خیرین با نهادها و موسسات مرتبط، این مجمع مردم نهاد ناثیرگذار را در راستای جلب مشارکتهای ایرانیان خارج از کشور که به آبادانی بیشتر میهن اسلامی می انجامد یاری رساند.
دکتر مجتبی رحماندوست، عضو هیئت مدیره مجمع خیرین کشور، دکتر محسن ولیئی، عضو هیئت مدیره مجمع خیرین کشور و مدیر عامل مجمع خیرین استان تهران و دکتر اشکان تقی پور، عضو هیئت مدیره مجمع خیرین کشور که از دیگر مدعوین این جلسه بودند نیز درباره‌ی نقش اثرگذار ایرانیان خارج از کشور در حل مشکلات هم‌میهنان داخل کشور و شور و ذوق ایشان در خدمت به سرزمین مادری بر مبنای شواهد موجود در گذشته و حال از زوایای گوناگون صحبت کردند و نقش برنامه محور رسانه ملی به ویژه شبکه جهانی جام جم را در آگاهی رسانی و ترغیب بیشتر و بهتر و بجا و بانشاط خیرین در راه آبادانیِ ایران اسلامی بسیار مهم دانستند.
در ادامه جلسه، دکتر ملکی مدیر شبکه جهانی جام جم با اشاره به تعلق خاطر هموطنانمان در خارج کشور به ایران اسلامی بیان کردند طبق تجربه ما ایرانیان خارج از کشور افرادی با‌ایمان و میهن دوستند و در بسیاری از موارد پشتیبان و همراه حاکمیت و مردم در حل بحران ها و رفع مشکلات مردم به شکل مردم نهادند. وی حس نوع دوستی و مشارکت ایرانیان خارج از کشور در امور خیریه در زمینه های مختلفی چون ساخت مدرسه و بیمارستان را که اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین کشور بر شمرده بودند ناشی از فرهنگ و هویت اصیل و مبتنی بر آموزه های دینی و ملی و اخلاقی ایرانیان در هر کجای دنیا دانست و افزود: در سال های اخیر بسیاری از هموطنانمان در نقاط مختلف دنیا برای انجام فعالیت های خیریه در ایران و بویژه شهرها و روستاهای زادگاهشان در برنامه های شبکه جام جم اشتیاق و علاقه خودشان را ابراز داشته اند.
دکتر ملکی در ادامه ضمن تشریح فعالیت­های شبکه از سه کانال، اشاره نمودند که: امروز با سه کانال کل مناطق جهان از طریق شبکه تحت پوشش قرار گرفته است و شبکه آمادگی خود  را برای پوشش فعالیت­های خیرین ایرانی خارج از کشور اعلام می نماید. وی اعتمادسازی در جامعه ایرانیان خارج کشور برای تداوم فعالیت های اجتماعی را مهم عنوان کرد و گفت: برای اولین قدم می توان امور و پروژه های خیریه ای را که توسط ایرانیان خارج کشور صورت گرفته است معرفی کرد تا هم‌میهنان خارج از کشور بدانند که وجوه به شکل شفاف و مردم نهاد صرف چه امور قابل مشاهده ای شده است و پیرو آن ایشان و دیگر هم‌میهنان خارج از کشور به تداوم امور خیریه ترغیب شوند.
وی در پایان ضمن دعوت از مهندس حبیب الله بوربور برای شرکت در برنامه «مشاور» و تشریح فعالیت های مجمع خیرین کشور از طریق این برنامه، به مستند «مسیر» جهت معرفی خیرین اشاره کرده و افزودند: در صورت تهیه میان برنامه­‌های کوتاه با محوریت خیرین اعم از معرفی خیرین، نحوه همکاری، چگونگی برقرای ارتباط، اعتماد سازی و تبیین کار خیر، امکان پخش در برنامه صبحگاهی و شامگاهی فراهم آمده و همچنین اطلاع رسانی و معرفی موسسات و نهادهای خیریه از طریق زیر نویس و ….. امکانپذیر خواهد بود و امکانات شبکه جهانی جام جم برای تبلیغ کار خیر به شکل برنامه محور با ارائه‌ی ایده های مناسب در خدمت مجمع خیرین کشور خواهد بود.
مقرر شد با ادامه‌ی جلسات برنامه‌ی مدونی برای انجام امور خیریه و ترغیب و تشویق و آگاه سازی بیشتر خیرین ایرانی خارج از کشور با ارائه ایده های مجمع خیرین کشور و یاری هنرمندان و برنامه سازان و مدیریت شبکه جهانی جام جم صورت پذیرد.

لینک کوتاه
https://mkhk.ir /?p=5724

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند