چهاردهمین نشست فصلی مجمع خیرین کشور برگزار شد

05:002570

«چهاردهمین نشست فصلی» مجمع خیرین کشور صبح روز چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد.

این نشست با حضور اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین کشور، اعضای هیئت امنا و اعضای مجمع عمومی، مدیران جمعیت هلال احمر، مدیران شعب استانی با حضور مدیران و روسای دانشگاه ها و موسسات خیریه‌ای که جهت عضویت حقوقی در مجمع عمومی درخواست داده بودند برگزار شد.

اصخاب رسانه، از جمله صدا و سیما و خبرگزاری های مختلف نیز جهت پوشش خبری جلسه در این نشست حضور داشتند.

پس از قرائت آیاتی از کلام الله مجید و سرود ملی جمهوری اسلامی ایران با خوش آمد گویی آقای محمدرضا کارگری، نابب رییس هیئت مدیره مجمع خیرین کشور، به حضار و تبریک ایام پیش رو با سخنان مهندس حبیب الله بور بور، رییس هیئت مدیره مجمع خیرین کشور، چهاردهمین نشست فصلی مجمع رسمیت یافت.
پخش کلیپ کوتاهی از عملکرد کلی مجمع خیرین کشور از ابتدای تاسیس تا کنون و چگونگی توسعه شعب و بهینه شدن عملکرد و افزایش خدمت رسانی منطبق بر اساسنامه مجمع خیرین کشور در گذر سال های پس از تاسیس مجمع از موارد مطرح شده در این کلیپ بود.

در ادامه‌ی جلسه ارائه گزارش و معرفی شبکه جهانی ولایت توسط حجت الاسلام علوی، ریاست شبکه جهانی ولایت، از عملکرد این شبکه در تبیین اخلاقیات و ترویج فرهنگ متطبق بر اخلاق شیعه در این شبکه و اثرگذاری ملی و جهانی آن با ارائه تصاویر و توضیحات ایشان صورت پذیرفت.
با مدیریت رییس هیئت مدیره مجمع خیرین کشور، درخواست های اعضای حقوقی درخواست کننده عضویت در مجمع از جمله انجمن خیرین دانشگاه هنر ، انجمن روانشناسی اسلامی و موسسه حامیان اندیشه رشاد با زمانی که در اختیار رؤسا و نمایندگان این تشکل ها جهت معرفی بیشتر گذاشته شد مورد بررسی قرار گرفت وپس از اتمام سخنان ایشان، حضار با رای گیری اعضای نامزد جدید حقوقی مجمع خیرین کشور همگی بر مبنای بررسی های پیشین در هیئت مدیره مجمع وعملکرد انها به عنوان عضو حقوقی مجمع خیرین کشور پذیرفته شدند.
گزارش روسای هیئت مدیره و مدیران عامل شعب ۱۶ گانه ی مجمع خیرین کشور بخش دیگری از این نشست بود.

توضیح و تبیین طرح بانک زمان مجمع خیرین کشور از ابتدا تا کنون که به مرحله‌ی اجرا رسیده است به عنوان طرح بلند مدت مجمع خیرین کشور توسط ریاست هیئت مدیره مجمع انجام شد.
چگونگی روند اجرای نذر تخصص به عنوان طرح میان مدت مجمع خیرین کشور، به شکل پایلوت در شهرستان پیشوای استان تهران و منطقه ۲۲ تهران توسط دکتر زهرا ریاضی، عضو هیئت مدیره مجمع خیرین خراسان رضوی و مشاور هیئت مدیره مجمع خیرین کشور، به شکل تفصیلی توضیح داده شد.
همکاری سازمان نظام پزشکی کشور، وزیر محترم آموزش و پرورش و فرمانداری و مدیریت شهری منطبق بر تفاهم‌نامه های فیمابین مجمع خیرین کشور و ایشان در به ثمر رسیدن این طرح حائز اهمیت بود.
طرح «روزی به یاد دیروز» با هدف ساخت مدارس نوساز به جای مدارس فرسوده با همراهی فارغ التحصیلان آن مدارس دیگر طرح مجمع خیرین کشور است که مقرر است در اولین فرصت به دستور دکتر صحرایی، وزیر محترم آموزش و پرورش، با حضور مدیران آموزش و پرورش مناطق تهران و معاونان ذیربط،با حضور وزیر محترم و تنی چند از اعضا مجمع خیرین کشور دردفتر وزیر محترم برگزار شود.
نشست فصلی چهاردهم مجمع خیرین کشور با صحبت های حضار و مهمانان تا ساعت ۱۴ ادامه یافت.

در مجموع خلاصه‌ موارد مهم مطرح شده در این جلسه بدین شرح بود:

نگاه به دو‌طرح نذر تخصص و بانک زمان به عنوان طرح های میان مدت و بلند مدت مجمع خیرین کشور

برنامه ریزی و اجـرای طـرح «روزی به یـاد دیروز» جهت تعمیر، مرمت، مستحکم سازی و بازسازی مدارس فرسوده با همت فارغ التحصیلان همان مدارس

مقـوله پیر شدن جمعیت کشور و اهمیت جـوان مـانـدن ایران و بحث فرزندآوریی
و حمایت های برنامه محور خیـرین در این حوزه

لینک کوتاه
https://mkhk.ir /?p=7023

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند